Kalite ve Akreditasyon

Rudolph Research Analytical Kalite Politikası

Rudolph Research Analytical, işinin her alanında dürüstlükle hareket ederken kalite ve akreditasyon konularında her zaman farkındalık yaratmakta ve yenilikçi ve en yüksek kalitede ürünler geliştirerek sürekli iyileştirme ve büyüme felsefesini sürdürmektedir.  

Dürüstlük, Kalite ve Yenilik şirketimizin temelini oluşturur…

Kuvars Kontrol Plakalarının kalibrasyonunu gerçekleştiren laboratuvar personeli, çalışmalarında, politikalarında ve prosedürlerinde uygulanan kalite belgelerine aşinadır.

Rudolph Research Analytical, kalite belgelerinin kopyalarını laboratuvar personeline sağlar ve/veya personeli bulunduğu yer hakkında mutlaka bilgilendirir.
Laboratuvar personeli, belgeleri sürekli inceler ve eğitimlerinin bir parçası olarak eğitim kayıtlarına kaydedilir.

Rudolph Research Analytical hakkında detaylı bilgi için tarihçemizi okuyabilirsiniz: Rudolph Research Hakkında

 

 

NVLAP Akreditasyonu

NVLAP Akreditasyonu Nedir?

NVLAP – National Voluntary Laboratory Accreditation Program, Ulusal Gönüllü Laboratuvar Akreditasyon Programı anlamına gelir
Ulusal Gönüllü Akreditasyon Programının amacı bağımsız bir üçüncü taraf kuruluş olarak test ve kalibrasyon laboratuvarlarını akredite etmektir.

National Institute of Standards and Technology (NIST) yani Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsüne ait NIST El Kitabı 150, bir laboratuvarın akredite olabilmesi için karşılaması gereken prosedürleri ve gereksinimleri ortaya koymaktadır.

NVLAP programı kapsamında bir laboratuvar, uygun bir yönetim sistemi işlettiğini, teknik olarak yetkin olduğunu ve teknik olarak geçerli sonuçlar üretebildiğini göstermelidir. Program, teknik yeterliliğin yanı sıra tarafsız bir üçüncü taraf değerlendirmesi ve performansın tanınmasını da sağlar.

 

NVLAP Akreditasyonunun Faydaları Nelerdir?

Başta gelen avantajlar arasında Pazar Avantajı, Operasyonların Tutarlılığı, Artan Farkındalık ve Süreç İyileştirme sayılabilir.

NVLAP gibi uluslararası standartlara dayalı akreditasyon programları, yetkinliği belirlemek, akreditasyon kuruluşları arasında karşılıklı tanınmayı teşvik etmek ve ihracat mallarının uluslararası pazarlarda daha fazla kabul görmesi için tek tip ve kabul görmüş bir yaklaşıma dayanır.

NVLAP, NIST laboratuvarları ile yakın çalışma ilişkisi olması nedeniyle, teknik olarak sağlam ve titiz bir akreditasyon programı olarak geniş çapta tanınmakta ve saygı görmektedir.

Müşteriler, bağımsız olarak yönetilen, uluslararası kabul görmüş bir akreditasyon programına saygı duyar, tedarikçileri ile daha organize bir çalışma ortamı ve istikrar sağlar. Bu durum özellikle İlaç endüstrisinde öne çıkar. Tüm özellikleri diğer laboratuvarlarla eşit olan akredite bir laboratuvar, işi akredite olmayan laboratuvardan önce alacaktır.

 

NVLAP Akreditasyon Süreci Nasıldır?

Bir şirketin Kalite Yönetim Sistemi (kısaca QMS), müşteri gereksinimlerini, prosedürel ve sektörel zorunlulukları tutarlı bir şekilde karşılamak, müşteri memnuniyetini garanti altına alarak kurumsal riski azaltmak için uygulaması gereken politika, prosedür ve iç ihtiyaçlarının tanımlanmasıdır.

QMS şunları içerir:

  • Müşteri sözleşmeleri
  • Çalışan eğitimi
  • Ürün ve hizmetlerin üretimi ve teslimi
  • Tedarikçi seçimi ve yönetimi
  • İç kalite denetimleri
  • Etkinliğin izlenmesi ve ölçülmesi
  • Devamlı gelişim
  • Düzeltici ve önleyici faaliyet
  • Teknik doğrulama veya ürün oluşturmak için iş prosedürleri

 

Etkili bir Kalite Yönetim Sistemi, kritik süreçleri tanımlayacak, sistemdeki kontrol noktalarını belirleyecek, süreçlerin performansını izleyecek ve sürekli iyileştirme gösterecektir.

 

Rudolph Research Analytical NVLAP Akreditasyon Sertifikası

 

Kalite, Akreditasyon, Rudolph Research Analytical Kalite Politikası, NVLAP

Kalite, Akreditasyon, Rudolph Research Analytical Kalite Politikası, NVLAP

NVLAP

 

ISO – 9001-2008

Rudolph Research Analytical, ABD Ulusal Kalite Güvencesi tarafından Kuvars Kontrol Plakasının İmalat ve Kalibrasyonu için ISO 9001 hükümlerine göre değerlendirilmiş ve onaylanmıştır.

Rudolph Research Analytical ISO 9001 Kuvars Kontrol Plakası Sertifikası için Tıklayınız…

 

Kalite, Akreditasyon, Rudolph Research Analytical Kalite Politikası, ISO9001, ISO 9001

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Başka hiçbir cihaz üreticisi daha kapsamlı bir hizmet taahhüdü sunmaz! Rudolph olarak müşterilerimizin cihazlarının sorunsuz bir şekilde çalışır durumda olması gerektiğinin farkındayız. Rudolph, ihtiyaç duyabileceğiniz her konuda kapsamlı bir servis programı yelpazesi sunar. Diğer bir husus, cihaz sahip olma bedelidir. Bir cihaz ne kadar uzun süre hizmette kalırsa, sahip olma bedeli o kadar avantajlı olur. Rudolph, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için dünyanın her yerinde duyarlı hizmet sunar ve cihazınız için en az 20 yıl servis sağlama taahhüdü sunar. Rudolph, 1970’ler, 80’ler ve 90’larda ürettiği cihazlara dahi servis vermeye devam etmektedir.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.

20 Yıl Servis Garantisinin tamamını görüntüleyin…