[REQ_ERR: 403] [KTrafficClient] Something is wrong. Enable debug mode to see the reason. Otomasyon ve Otomatik Örnekleme AutoFlex R837 | Rudolph Research

AUTOFLEX

R837 Otomatik Laboratuvar Numune İşleme Sistemi ile
Yoğunluğu, Özgül Ağırlık, Kırılma İndeksi, Renk ve pH ölçümü

Yüksek Performanslı Laboratuvarlar için Tam Esneklik

Laboratuvar Otomasyonu

AutoFlex® R837 Esnek Otomasyon ve Otomatik Örnekleme

Esnek otomasyon ve otomatik örnekleme çözümümüz ile Yoğunluk, Özgül Ağırlık, Optik Çevirme, Spesifik Çevirme, Kırılma İndisi, Brix, Üre, Renk (Yansıma ve geçirgenlik), pH ölçümlerini ve daha fazlasını otomatikleştirin.

 

AutoFlex R837

Aroma ve Esans Endüstrisinde Bir Standarttır

 

 • Kendi Kendini Doğrulayan Sistem – günlük sistem doğrulamasını çalıştırmayı çok kolaylaştırır. Bu, günlük rutininizde herhangi bir kesinti olmaksızın istediğiniz sıklıkta yapılabilir.

 

 • Numune Şişesi Çeşitliliği – Zamandan ve paradan tasarruf sağlar ve numuneyi bir yerden bir yere boşaltmaya gerek olmaz. Alışık olduğunuz aynı numune kabını kullanın, 4 Dram, 1 oz. , 1/2 oz. , 16x100mm, 13x100mm, 13x7mm, 5mL ve daha fazlası.

 

 • Isıtmalı Raf – Isıtmalı uygulamalarınız için 40/10 (40 ısıtmalı ve 10 ısıtmasız) ve 20/30 (20 Isıtmalı ve 30 ısıtmasız) olmak üzere 2 konfigürasyonumuz mevcuttur. Bazı kontrol numuneleri için ısıtmasız kullanılması gerektiğini biliyoruz. AutoFlex R837 otomasyon ve otomatik örnekleme, dünyadaki bu ihtiyacı karşılayabilecek tek otomatik numune doldurma sistemidir. Kullanımı çok kolay hale getiriyoruz. Sadece kullanıcı için şeffaftır. Sistem, ısıtılmamış bir numuneyi doldururken ısıtılmış tüpleri ve arabirimi kullanmama ve ayrıca ısıtılmış bir numuneyi doldurmadan önce tüpleri ve ısıtılmış ara birimi ısıtma zekasına sahiptir.

 

 • Esnek Metot Seçimi – Günümüz laboratuvarlarında döngüye giren numune çeşitliliği ile numunelerinizi zahmetsiz bir şekilde işleyebilecek bir sisteme sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Rudolph Research Analytical’daki hedeflerimizden biri, otomasyon ve otomatik örnekleme çözümümüz ile kullanıcı için işleri basitleştirmektir. Her numune farklı numune doldurma modu ve/veya parametreleri, ölçüm parametreleri, ölçüm kriterleri, sıcaklık, solvent tipi ile temizleme parametreleri, solvent miktarı ve kuruma süresi gerektirebilir.

 

 • AutoFlex R837 otomasyon ve otomatik örnekleme çözümü, bir solvent azaldığında ve atık kabınızı boşaltma zamanının geldiğini size bildirecek zekaya sahip en iyi gözetimsiz otomatik numune alma sistemi.

 

 • En Gelişmiş Güvenlik Özellikleri – AutoFlex R837 otomasyon ve otomatik örnekleme sayesinde numune şişesi olmadığında iğne çıkmaz. Isıtmalı rafları sabahları açar ve günün sonunda kapatır.

 

 • Sağlam – AutoFlex R837 otomasyon ve otomatik örnekleme sayesinde gelişmiş son teknoloji ile çalışın. En yüksek kalite ve yedekleme sağlamak için askeri sınıf kablolar ve devreler. AutoFlex® R837, en zorlu laboratuvar ortamlarının üstesinden gelmek için üretilmiştir. Metal çerçevesi ve kapakları, herhangi bir kazara kimyasal dökülmesine dayanabilir.

 

 • Acil Numune – Kullanıcının aktif çalışmayı kesintiye uğratmadan acil bir numuneyi çalıştırmasına izin verir.

 

Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

 

  • Numune Kimlik Listesinin İçe Aktarımı – Numune etiketlerine gerek kalmadan, numune sırasını otomatik olarak doldurmak için numune bilgilerinin tam bir listesi kaydedilebilir ve cihaza transfer edilebilir.

 

  • Güvenlik – Tüm güvenlik yönetmeliklerine uygundur (ABD ve Uluslararası)

 

  • Düşük Numune Hacmi Tüketimi – AutoFlex R837 otomasyon ve otomatik örnekleme, 5 analitik cihaz sistemi (Yoğunluk Ölçer, Refraktometre, Polarimetre, Kolorimetre, pH ölçer) için 12 mL’den az numune kullanır.

 

  • Hızlı ve Verimli – Döngü başına 1,5 ila 8 dakika (Doldurma, ölçme ve temizleme)

 

AutoFlex R837 Otomasyon ve Otomatik Örnekleme ile Otomatik Veri Toplama

R837 otomasyon ve otomatik örnekleme, otomatik numune doldurma, elektronik veri kaydını, numune bilgilerini yönetir ve operatör hatalarını azaltır. Test tüpleri ve şişeler, yerleşik bir barkod ve etiket okuyucu ile sistem tarafından otomatik olarak tanımlanabilir.

 • Herhangi bir barkod biçimini kullanılabilir: PDF 417, 2D Matrix, UPC veya laboratuvarınızın seçtiği herhangi bir barkod.
 • Barkod, Numune Bilgisi olarak kaydedilir, ölçümler alınır ve veriler bir USB’ye, Ağ Sunucusuna, LIMS’e veya herhangi bir veri depolama sistemine aktarılabilir.
 • Numune şişeleri, numune tüpü veya şişe üzerindeki her bir barkod, okuyucudan geçerken döndürüldükleri için, numune şişelerinin etiketlenmesi de basitleştirilmiştir.

 

Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

Laboratuvar Otomasyonu

AutoFlex R837 Otomasyon ve Otomatik Örnekleme,
Daha İyi ve Uzun Yıllar Çalışacak Şekilde Tasarlandı

Rudolph R837 otomasyon ve otomatik örnekleme numune alma sistemi sağlamdır ve zorlu laboratuvar ve endüstriyel uygulamalarında çalışması için özel olarak tasarlanmıştır.

 • Üstün Malzeme Yapısı: Paslanmaz Çelik İğne, numune ve temizlik çözeltileri ile temas eden malzemeler PTFE, Teflon ve PEEK.
 • Herhangi bir septumu delmek için yeterli güce sahip sağlam iğne.
 • Yanlış hizalama hatalarını neredeyse tamamen ortadan kaldıran hassas tasarlanmış prob kolu ve numune rafları ile numune şişesini delmeyi asla kaçırmayın.
 • Güvenlik koruması, elleri korur ve otomatik iğne numune olmaması durumunu algılar.
 • Modüler tasarım, sistemi kompakt hale getirir ve tezgahta az yer kaplar.

 

AutoFlex R837 Otomasyon ve Otomatik Örnekleme Uygulama Esnekliği

AutoFlex R837 otomasyon ve otomatik örnekleme, çok farklı viskoziteye sahip numuneleri otomatikleştirmek için çeşitli cihazlar ve ölçüm metotları ile konfigüre edilebilir. Verimliliği artırmak isteyen, iş hacmi yüksek laboratuvarlar için mükemmeldir. R837; Petrol, Kimya, Lezzet, Koku, İlaç ve Toksikoloji endüstrilerinde Rudolph Research laboratuvar cihazlarıyla birlikte kullanıldığında mükemmeldir.

Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

 

Rudolph’a Özel Fonksiyon

AutoFlex R837 Otomasyon ve Otomatik Örnekleme
İğnenin Tamamen Temizlenmesi ile Çapraz Numune Bulaşmasını Ortadan Kaldırınma Esnekliği

 • Otomasyon ve otomatik örnekleme sayesinde kendi kendini temizleyen iğne, her numune arasında iğnenin hem içini hem de dışını yıkayarak çapraz bulaşmayı ortadan kaldırır. Ticari olarak temin edilebilen otomasyon sistemlerinin çoğu, numune iğnesinin yalnızca içini temizler, ancak iğnenin dışını temizlemeyi ihmal ederek önceki numunenin küçük miktarlarını yeni numunelere taşır.
 • R837, her numune arasında seçtiğiniz 3 solvent ile tüm sistemi yıkar.
 • Azalan solvent seviyesi algılama: 3 solvent şişesindeki yıkama solüsyonunun azaldığını kullanıcıya bildiren temassız düşük seviye sensörü bulunur.
 • Numuneyi geri kazanma özelliği: Değerli veya toksik numunelerin %95’inin numune şişesine geri gönderilmesini sağlar.
 • Solvent seçim esnekliği: Tüm numune yolları için solvente yüksek dirençli malzemeler kullanılarak, Su, Aseton, İzopropanol, Toluen, Hekzan ve Heptan dahil olmak üzere çok çeşitli solventler kullanılabilir.

 

Windows İşletim Sistemi ile Eşsiz Esneklik

R837 otomasyon ve otomatik örnekleme kullanıcı ara yüzü, operatörün bir ölçüm rutinini acil bir numune ile kesmesine olanak tanır. Magazindeki bir örneği hızlı bir şekilde bulup ölçmeniz gerekiyorsa, otomatik bulma özelliği sizin için arar ve ölçer.

Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

 

Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

 

Raporlama

Analiz Sertifikası

Bu numune aşağıdaki cihazlarla ölçüldü:

Otomatik Örnekleyici, İğne kutusu Seri no: 1047 ve Valf kutusu Seri Numarası: 0000

Yoğunluk Ölçer Seri Numarası: DDM4085

Refraktometre Seri Numarası: 1780

Polarimetre Seri Numarası: 35262

pH-Metre Seri Numarası: 17800001024219

Yazdırma Tarih ve Zamanı : Çarşamba / 09.02.2020 – 12:48:44PM

 

otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

 

AutoFlex® R837 Otomasyon ve Otomatik Örnekleme ile Esnek Laboratuvar Otomasyonu 

AutoFlex R837 Otomasyon ve Örnekleme ile Yoğunluk, Özgül Ağırlık, Kırılma İndisi, Renk ve pH ölçümlerinizi Otomatikleştirin…

 • Başlat düğmesine basın ve Yoğunluk, Özgül Ağırlık, Kırılma İndisi, Optik Rotasyon, Spesifik Rotasyon, Renk ve pH’ı ölçün. Tüm sonuçlar, numune numarası ile otomatik olarak LIMS’inize gönderilir.
 • Numune Şişesi Çeşitliliği: Test Tüpleri, Cam Şişeler, 1 OZ, ½ OZ hemen hemen her boyutta şişe.
 • Esnek Raf Konfigürasyonları: Aynı raf üzerinde ısıtmalı ve ısıtmasız.
 • Esnek Metot Seçimi: Emme Modu, Basınç Modu, 3 farklı yıkama solüsyonu seçimi ve süresiz kurutma süresi seçenekleri.

 

AutoFlex® R837 Otomasyon ve Otomatik Örnekleme ile Akıllı Numune Doldurma Teknolojisi

 • SMART TECHNOLOGY™, çok akışkandan viskozitesi 36.000 mPa-s’ye (cP) kadar yüksek numunelere kadar pompa hızını otomatik olarak ayarlar.
 • Isıtmalı raf seçeneği, ağır ham petrolleri ve waksları doldurabilir.
 • Standart Metotlar: Ölçüm konfigürasyonunu, Numune doldurma konfigürasyonunu (Vakum veya Gaz Yer Değiştirme), solvent seçimlerini ve kurutma süresini tanımlayın.
 • Manuel olarak doldurulan numunelerde, Hassasiyet veya Tekrarlanabilirlik Kaybı Yok.

 

Başlat düğmesine basın ve numune bilgisinin, barkod, QR, PDF417 veya 2D etiketlerinizden okunması için şişe dönüşünü izleyin. Düşük ve yüksek viskoziteli numuneleri kusursuz bir şekilde doldurur; Yoğunluk, SG, OR, SR, RI, Brix, L*A*B*, Gardner, ABS, %T, Cobalt, pH’ınızı ölçer ve ardından otomatik olarak LIMS, SAP veya herhangi bir tescilli veri yönetim sistemine sonuçları gönderir; etkinleştirilirse numuneyi geri alır, ardından sıfır çapraz bulaşmayla tamamen temizler, kurutur ve bir sonraki numuneniz için hazırdır.

 • Başlat düğmesine basın ve Yoğunluk, Özgül Ağırlık, Kırılma İndisi, Optik Rotasyon, Spesifik Rotasyon, Renk ve pH’ı ölçün. Tüm sonuçlar, numune numarası ile otomatik olarak LIMS’inize gönderilir.
 • Numune Şişesi Çeşitliliği: Test Tüpleri, Cam Şişeler, 1 OZ, ½ OZ hemen hemen her boyutta şişe.
 • Esnek Raf Konfigürasyonları: Aynı raf üzerinde ısıtmalı ve ısıtmasız.
 • Esnek Metot Seçimi: Emme Modu, Basınç Modu, 3 farklı yıkama solüsyonu seçimi ve süresiz kurutma süresi seçenekleri.

 

Uygulamanız İçin Esnek Raf Konfigürasyonları

Rudolph Research, tortu arındırma işlemi olmaması için kullanılan şişelere uygun numune raf yapılandırmasını sağlar

Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

 

Sadece Rudolph’ta bulabileceğiniz, 1 karuselde karışık veya 5 adete kadar ısıtmalı/ısıtmasız raf konfigürasyonları:

Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu5 rafa kadar her rafta küçük çaplı 28 pozisyon Karusel başına 140 numuneye kadar 13 mm Test Tüpü (Çift Sıra)
Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu5 rafa kadar her rafta küçük çaplı 14 pozisyon Karusel başına 70 numuneye kadar 13mm Test Tüpü (Tek Sıra)
Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonuStandart Test Tüp Rafı, raf başına 10 pozisyon, karusel başına 50 numuneye kadar 16mm Test Tüpü (Tek Sıra)
Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonuKısa Test Tüp Rafı, raf başına 10 pozisyon, karusel başına 50 numuneye kadar 8 mm Test Tüpü (Tek Sıra)
Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonuKapaklı Boston Yuvarlak şişe rafı, raf başına 6 veya 7 posizyon, karusel başına 30-35 numuneye kadar 1/2 oz veya 1 oz; 14 oz veya 28mm

 

 

Uygulamanız İçin Isıtmalı Raf Konfigürasyonları

Isıtmalı numune pozisyonları ile 30°C’den 90°C’ye kadar numunelerinizi önceden ısıtın

2 Isıtmalı Konfigürasyon

 • 20 Isıtmalı ve 30 ısıtmasız numune pozisyonu ile toplam 50 numune kapasitesi
 • 40 Isıtmalı ve 10 ısıtmasız numune pozisyonu – 20 numune tek bir sıcaklığa, diğer 20 numune de farklı sıcaklıklara ayarlanabilen ve 10 ısıtılmayan numune ile toplam 50 numune için için bağımsız sıcaklık kontrolü sağlar.

 

Güvenlik

 • Otomasyon yazılımı, operatör hatalarını önlemek için güvenlik önlemleri ve zekaya sahiptir.

 

Isıtmalı Hortumlar

 • Ölçüm sistemini tıkamadan doldurmak ve boşaltmak için numuneyi sıvı halde tutar. Şeffaf, operatör dostu, güvenilir ve güvenli hale getiren ölçüm metotları ile kontrol edilir. Yalnızca metotta gerekli olduğunda açılır.

 

4 ısıtmalı ve 1 ısıtmasız raf sistemimiz ve 2 metot çözümümüz ile aşağıda gösterilmiştir:

Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

 

Her rafın, kendi ölçüm metodu çözümü olabilir: Basınç, emme, yıkama sayısı, yıkama süresi ve kurutma süresi

Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

Otomasyon ve Otomatik Örnekleme, Otomasyon ve Örnekleme, otomatik örnekleme, auto sampling, Autoflex R837, laboratuvar otomasyonu

 

Özellikler ve Spesifikasyonlar

Standart Özellikler:

 • 3 yıkama mevcuttur
 • İğneyi İçten ve Dıştan Yıkama
 • Azalan Solvent Seviyesi Tespiti
 • Emme Modu
 • Gaz Basıncı ile Yer Değiştirme Modu
 • Esnek Metod Seçimi
 • LIMS Uyumlu
 • 50 Numune Kapasiteli 5 Test Tüp Rafı
 • Rafa Özgü Metot Seçimi
 • SAP Uyumlu
 • Değişken Kurutma ve Yıkama Süreleri

 

Opsiyonel Özellikler:

 • Raflar (şişelerinize göre özelleştirilmiş)
 • Isıtmalı Raflar
 • Numune Tüpü Çeviren Dahili Barkod / Etiket Okuyucu
 • Elde Taşınabilir Barkod / Etiket Okuyucu
 • Otomatik Boş Numune Tüpü Tanıma
 • Ekstra Raflar
 • Numuneyi geri kazanma özelliği: Numunenin %95’inin numune şişesine geri gönderilmesini sağlar.
 • Özel Programlama

 

 

AutoFlex® R837 Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

 

 

Otomasyon Uygulamalarımız

AutoFlex R387  |  AutoFlex M68  |  Cihaz Kombinasyonları