589 nm dalga boyuna sahip IZ
589 nm ve 880 nm Çift Dalga Boylu IIZ

Dünyanın dört bir yanında
Şeker teknolojisi uzmanlarının talep ettiği
Fonksiyonalite ve hassasiyet....

Autopol IZ ve II Z
Sakarimetre

Şeker Saflık Testi için AUTOPOL IZ ve IIZ Serileri

Dünya çapında şeker saflığı testi yapan Şeker Analistleri, Rudolph Research Analytical’ın IZ tek dalga boyunda 589 nm sakarimetre ve IIZ çift 589 nm ve 880 nm dalga boyunda Sakarimetrelerinin özelliklerini tercih ediyor.

Autopol IZ Sakarimetre – Bütçenin kritik olduğu 0,02º Z uygulamaları için mükemmeldir.

Bu cihaz, 880 nm dalga boyunda ICUMSA ölçümü gerektirmeyen şeker uygulamaları için popülerdir.

Autopol IIZ Çift Dalga Boyu Sakarimetre – ICUMSA kurşunsuz prosedürüne göre Şeker saflık testi yapan Şeker Fabrikaları için tasarlandı

Daha pahalı Rudolph Sakarimetre modellerinin doğruluğunu gerektirmeyen uygulamalar için bütçe tasarrufu sağlayan bir alternatiftir.

 

AUTOPOL IZ ve IIZ

 

AUTOPOL IZ ve IIZ Şeker Saflığı ( Purity ) Test Yazılımı

Windows işletim sistemli bilgisayara bağlanırsa, opsiyonel olarak temin edilen Saflık ( Purity ) yazılımı mevcuttur.

 

AUTOPOL IZ ve IIZ Sıcaklık Düzeltmesi

Dahili sıcaklık probu kullanılarak, 20ºC, 27.5ºC veya diğer kullanıcı tanımlı sıcaklıklara, sıcaklık düzeltmesi kolay ve otomatik olarak gerçekleştirilir. Prob, 14 stil, 40T stili, 41T stili ve 33 stil polarimetre tüplerinin hepsi ile uyumludur.

Saccharimeter IIZ

 

Kaliteli Bileşenler

Hangi Autopol otomatik Sakarimetresini seçerseniz seçin, Rudolph aynı yüksek kaliteli optikleri kullanır. Diğer üreticiler Polaroid Plastik Dikroik Levha Polarizörleri kullanırken Rudolph kullanmaz. Bunun yerine Rudolph, tüm modellerinde aynı yüksek kaliteli Glan Thompson Kalsit Polarizatörlerini kullanır.

AUTOPOL IZ ve IIZ

Yüksek kaliteli polarize prizmalar neden önemlidir? Çünkü prizmalar, Sakarimetre’deki en kritik optik bileşenlerden ikisidir. Polaroid polarizörler, moleküllerin ışığı lineer olarak polarize etmek için belirli bir yönde gerildiği ve yönlendirildiği bir polimerik plastikten yapılır. Bu tip plastik levha polarizörleri çok ucuzdur (50,00 USD) ve ısıya karşı hassastır, zamanla bükülür, nemden bozulur ve Kalsit Polarizörlere göre daha fazla ışık absorpsiyonuna sahiptir. Çoğu durumda, plastik polarizörler 3 – 5 yıl içinde değiştirilmelidir. Glan Thompson Kalsit Polarizörleri, elmasa benzer bir karbon kristal yapıdan oluşur ve mükemmel ışık iletim özelliklerine sahiptir. Bu prizmaların kalitesi o kadar iyidir ki Rudolph, prizmalarını Sakarimetre’nin ömrü boyunca garanti eder.

 

Manuel, Hunili ve Otomatik Şeker Saflık Testi için
AUTOPOL IZ ve IIZ Polarimetre Tüpü Alternatifleri

AUTOPOL IZ ve IIZ

Rudolph, dünyanın dört bir yanındaki Şeker Analistlerinin yılda 9 aya kadar haftada 7 gün 24 saat çalıştığını biliyor. Şeker saflığı testi zorlu bir iştir. 0,02 °Z tekrarlanabilirlik ve doğruluk beklerler.

Şeker endüstrisinin taleplerini ve gereksinimlerini anlamamızın nedeni, 1940’tan beri endüstriye hizmet ediyor olmamızdır. Rudolph kendisini 75 yılı aşkın hizmet süresi boyunca, hem doğrudan hem de dünya çapındaki bayi ağı ile üstün teknik ve servis desteği sağlamaya ve kaliteli cihaz üretimine adamıştır. Bu özveri, Rudolph’un dünya çapında 5.000’den fazla cihazdan oluşan kayıtlı kullanıcı tabanı ile kanıtlanmıştır ve bu cihazların çoğu 25 yılı aşkın süredir çalışır durumdadır.

 

 

Sakarimetre Modellerimiz

Autopol I & IZ  |  Autopol 589  |  Autopol 880 & 880T  |  Autopol 880 PLUS & 880T PLUS  

 

 

Autopol IZ ve IIZ Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

 

 

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Rudolph Research Analytical, kapsamlı bir Önleyici Bakım ve Servis Programları yelpazesi sunar. Rudolph, müşterilerinde kurulu cihazları 20 yıl; çoğu durumda 40 yılı aşkın bir süre çalışır durumda tutarak müşterilerine bağlılığını kanıtlamıştır.

Rudolph, laboratuvar pazar segmentinde en düşük sahip olma maliyetinden birini sunar.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.