J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

J157
REFRAKTOMETRE

Yüksek Hassasiyet Gerektiren Uygulamalar için İdeal...

Refraktometre J157-PLUS

Dijital Refraktometre – Çeşitli Model ve Konfigürasyon Seçenekleri ile Refraktometre J157 PLUS 

Rudolph J157 Dijital Refraktometre, laboratuvarlarda ve zorlu endüstriyel ortamlarda birçok zorlu uygulamaya uygun yüksek performans ve çeşitli özellikler sunar.

Rudolph Research Analytical, çeşitli ülke ve disiplinlerden refraktometre (Refraktometre) kullanıcıları ile birlikte çalışarak J157 serisi Dijital Refraktometreleri geliştirdi. Rudolph J157 Refraktometre masaüstü serisi olup, laboratuvar içinde ve dışında en zorlu uygulamaları karşılayan özellikleri, ölçüm aralığını ve doğruluğu bir araya getirir.

J157 Refraktometre

 

J157 Refraktometre Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

 

J157 Refraktometre Videomuzu İzleyiniz

Videoyu izlemekle ilgili sorun yaşıyorsanız tıklayınız

 

Şeker, Gıda ve İçecek Endüstrisinde Yüksek Hassasiyetli Ölçümler için J157 Refraktometre
J157 PLUS HA Dijital Refraktometre

Rudolph J157 Refraktometre modellerinden J157HA Dijital Refraktometre, ±0,00002 RI ve ±0,01 Briks Yüksek Hassasiyet ve 1,32-1,53 RI ve 0-100 Briks ölçüm aralığı sunar. En önemlisi, Gıda ve İçecek ürünlerinin kalite kontrolü için mükemmel bir seçim olmasını sağlar.

 

Kimya Endüstrisi için İdeal J157 Refraktometre
J157 PLUS WR Dijital Refraktometre

J157 Refraktometre modellerinden 1.29 – 1.66RI ve 0 – 100 Briks ölçüm aralığı ile Rudolph J157WR, başlıca su bazlı olmayan kimyasalların olduğu Kimya Endüstrisinin ihtiyaçlarını için mükemmel çözümdür. J157WR; pek çok Kimya fabrikasındaki hassasiyet ihtiyaçlarını karşılayan, ±0,0001 RI ve ±0,1 Briks ölçüm hassasiyeti sunar.

 

Biyoteknoloji ve Biyomühendislik Araştırmaları için J157 Refraktometre
J157-633 Refraktometre

Optik Dalga Kılavuzu Işık Modu Spektroskopisi (OWLS) sistemindeki malzemeleri ölçmek için özel olarak tasarlanan Biyoteknoloji ve Biyomühendislik refraktometresi, bir Si(Ti)O2 dalga kılavuzu yüzeyinin üzerindeki ince bir katmanın etkin kırılma indisini ölçebilir.

J157 Refraktometre modellerinden digital J157-633, standart J157 otomatik refraktometre ile aynı özelliklerin tümüne sahiptir ancak standart 589nm yerine 633nm’de çalışır. J157-633.

 

Rudolph PLUS Seçeneği ile Dijital Refraktometre 

İsterseniz, uygulamanız üst modellerimizin bazı özelliklerini gerektiriyorsa, J157 Plus seçeneğini HA veya WR modellerine ekleyebilirsiniz. PLUS seçeneği, örnekleri hızlı ve doğru bir şekilde doldurmanıza yardımcı olan Smart Measure™ ve Trend Analizi özelliklerine sahiptir.

PLUS seçeneği, Rudolph tarafından sağlanan ve sürekli genişleyen özel konsantrasyon tabloları yelpazesinden seçim yapmak yerine, kullanıcıların kendi konsantrasyon tablolarını yapmalarına olanak tanır. Basitçe 2 veya daha fazla bilinen noktayı ölçün, J157 plus gerisini halleder.

Rudolph CC Sıcaklık Numune Kapağı eklemesi ile Sıcaklık Kontrol aralığı 10-85ºC’ye genişletilir ve J157HA veya J157WR’yi daha da çok yönlü bir refraktometre haline getirir.

 

J157 Refraktometre Kullanımı

J157 PLUS’ı kullanmak, prizmaya bir numune yerleştirmek, kapağı kapatmak ve sonucu okumak kadar basittir, hepsi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir.

ABBE tipi refraktometrelerdeki gibi eşleşecek gölge çizgileri yoktur ve herhangi bir operatör kaynaklı sapma veya gerektiği şekilde manuel ayar gerektiren bir göz merceği yoktur.

“Sabit moddayken ölç” seçildiğinde, J157 Refraktometre, bir ölçümü başlatmadan önce numunenin elektronik olarak önceden tanımlanmış bir sıcaklığa ısıtılmasını veya soğutulmasını otomatik olarak bekler.

 

Çift Elektronik Sıcaklık Kontrol Sistemi

Diğer sıcaklık kontrollü refraktometrelerin aksine J157 PLUS, numunenin hem üstünden hem de altından elektronik sıcaklık kontrolüne sahiptir.

Numune kapağı prizma ile aynı sıcaklıkta kontrol edilir ve indirildiğinde, rakipsiz sıcaklık kararlılığı, hızlı ölçüm süresi ve minimum buharlaşma sağlayan sıcaklık kontrollü bir mikro ortam sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Seçeneklere bağlı olarak, otomatik bir ölçümü başlatmak için numune kapağı da kullanılabilir.

J157 RefraktometreJ157 Refraktometre

 

Opsiyonel Numune Baskılayıcı

J157 PLUS Dijital Refraktometre, numuneye temas eden ve isteğe bağlı temin edilen Sıcaklık Kontrollü Numune Baskılayıcı ile birlikte sunulur.

Standart sıcaklık kontrollü kapak ile karşılaştırıldığında, numune baskılayıcı, ölçüm alanının boş hacmini azaltarak buharlaşmayı büyük ölçüde azaltır ve aynı zamanda yarı katılar ve macunlar dahil olmak üzere birçok malzeme türünün ölçüm prizması üzerine eşit şekilde yayılmasına yardımcı olur.

Bu özellik, birçok numunede gelişmiş ölçüm performansı sunar.

 

Otomatik Ölçüm Opsiyonu ile Dijital Refraktometre 

Rudolph Otomatik Ölçüm Seçeneği, bir ölçümü başlatmak ve bitirmek için baskılayıcının açılıp kapanmasına olanak tanır.

Operatör, ölçmeye başlamak için sadece kapağı kapatır ve ölçümü durdurmak için kapağı kaldırır. Kapağın kapanması ve kaldırılması, ölçüm düğmesine hiç dokunmadan ölçüm işleminde başlatma/durdurma işlevi görür.

 

Temizlenmesi Kolay Dijital Refraktometre Numune Haznesi

Belirtilen hassasiyetinden bağımsız olarak, bir refraktometrenin gerçekteki performansı, cihazın numuneler arasında ne kadar iyi temizlendiğine bağlıdır.

Tüm Rudolph J Serisi refraktometreler, yapışkan numunelerde bile ölçümler arasındaki temizleme sürecini basitleştiren düz, temizlemesi kolay bir prizma sunar.

 

J157 Refraktometre Kullanıcı Tanımlı Konsantrasyon Tabloları

J157, çok çeşitli standart ve özelleştirilmiş konsantrasyon tabloları ile temin edilebilir. Konsantrasyon tabloları birkaç dakika içinde özelleştirilebilir.

Karşılık gelen RI verileriyle karşılaştırmalı olarak 2, 6 veya 10 konsantrasyon noktası girebilirsiniz. Cihaz, özel tablo eğrisini otomatik olarak hesaplar.

 

J157 Refraktometre Kalibrasyonu

J157 Refraktometre, 1, 2 veya çok noktalı kullanıcı kalibrasyonu sunar.

Kalibrasyon 20°C, 25°C’de veya mevcut aralık içinde kullanıcı tarafından seçilebilen herhangi bir sıcaklıkta yapılabilir. Refraktometre kaç kez kalibre edilmiş olursa olsun, gerekirse her zaman ilk fabrika kalibrasyonuna geri yüklenebilir.

 

J157 Refraktometre Kullanıcı Tarafından Ayarlanabilir

Çok yönlü laboratuvar cihazları, uygulamalar değiştiğinde avantajlara sahiptir, ancak bu çok yönlülük, ekstra düğmelerle düzenli üretimin kontrolü sırasında ve operatörleri alakasız ekstra sonuçları yorumlamaya zorlayarak karışıklığa da yol açabilir. J Serisi özelleştirilebilir ekranı, cihazın her uygulama için tam olarak neyin gerekli olduğunu yapılandırmasına olanak tanır.

Özelleştirilebilir tuş takımı “kilitlenebilir” veya sadece birkaç tuş çalıştırılabilir, bu da cihazın kullanımının daha hızlı öğrenilmesini sağlar. Ayrıca kilitleme işlevi, kalibrasyon ve diğer işlevlerin tümü parola korumalıdır.

 

Dayanıklılığı Yüksek Safir Prizma

J serisi refraktometrelerden J157 Refraktometre, yüksek mekanik ve kimyasal dayanıklılık için safir prizmaya sahiptir. Numune haznesi, Techtron sızdırmazlık halkalı aside dayanıklı 316 paslanmaz çelikten yapılmıştır.

En önemlisi değiştirilecek lamba yok… LED ışık kaynağı 1.000.000 ölçüm garantilidir.

 

Dijital Refraktometre – Üç Ekran Üç Ara Yüz Çözümüne Olanak Tanır

Rudolph, laboratuvar yöneticisinin farklı görüntüleme seçenekleri arasından seçim yapmasına olanak tanır. Bir süreci izlemek için gerekli bilgiler söz konusu olduğunda, laboratuvarların ve üretim katlarının farklı ihtiyaçları olduğunu anlıyoruz.

Cihazınızın ara yüzü, uygulamanızın ve ortamın talep ettiği bilgileri karşılayacak şekilde özelleştirilebilir. Tam özellikli ara yüzümüzü veya Load-and-Go™ (Doldur ve Devam Et) ekran ara yüzümüzü seçebilirsiniz.

J157 Refraktometre Serisi, endüstriyel dayanıklılıkla laboratuvar esnekliği sunarak evde, laboratuvar tezgahında veya fabrika zemininde ölçüm yapar.

J157 Refraktometre

Modern bir fabrikada en değerli meta zamandır. Bir süreç sınırlarının dışına çıkmaya başladığında insanlar sonucu HIZLI elde etmek isterler. Üretimdeki sorunu, tercihen hala küçükken ve bir ürün teknik özelliklerden çıkmadan önce düzeltmek isterler. Rudolph anlık okuma ve Trend Analizi™ özelliği ile en sıkı kontrol edilen üretim ortamlarında bile, zaman zaman spesifikasyonların dışına çıkabilecek bu küçük sapmaları büyük sapmalar haline gelmeden yakalamalarını, kullanıcıların bir sürecin nasıl gittiğini kolayca ve hızlı bir şekilde görmelerini sağlar.

Spesifikasyon dışı bir durum meydana geldiğinde, malzemenin hızlı bir şekilde tanımlanması ve ürünle ne yapılacağına dair kararların verilmesi gerekir. Uzun vadeli veri toplama, herhangi bir iyi sürecin bir parçasıdır. Spesifikasyon dışı durumun ne zaman ve nerede gerçekleştiğini bilmek de aynı derecede önemlidir. En önemlisi, Rudolph Trend Analysis™ yazılımı, bir süpervizöre süreç geçmişini ve sorunun nerede oluştuğunu hızlı bir şekilde gösterir.

 

Hem Basit Hem de Esnek…

J157 Refraktometreyi çalıştırmak basittir. Sadece prizmaya bir örnek yerleştirin, kapağı kapatın ve birkaç saniye içinde sonucu okuyun.

Tuş takımının tamamı “kilitlenebilir” veya sadece birkaç tuş çalıştırılabilir.

Örneğin, ölç tuşu, yazdır tuşu, sıfır tuşu, müşteri tarafından belirlenen örnek tuşlar veya bunların herhangi bir kombinasyonu.

Ayrıca, kalibrasyon ve diğer işlevler gibi kilitleme işlevinin tümü parola korumalıdır.

 

J157 Refraktometre

 

J157 Refraktometre Seçenekleri ve Aksesuarları

1.33 – 1.70 arası kalibrasyon sıvıları (4 ondalık ve 5 ondalık doğrulukla mevcuttur).

Sürekli Akış ve Dökme Tarzı Baskılayıcılar, numunelerin sürekli olarak izlenmesine veya doğrudan bir beherden dökülmesine olanak tanır. J157 PLUS Dijital Refraktometre standart baskılayıcı, menteşe pimi ile kolayca çıkarılabilir ve bir dökme baskılayıcı ile değiştirilebilir. Sağda gösterildiği gibi veya bir giriş ve çıkış portuna sahip Sürekli Akış baskılayıcı.

Her durumda, ölçüm için gereken hacim 5 ml’den azdır.

 

 

 

Refraktometre Modellerimiz

J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

 

 

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Rudolph Research Analytical, kapsamlı bir Önleyici Bakım ve Servis Programları yelpazesi sunar. Rudolph, müşterilerinde kurulu cihazları 20 yıl; çoğu durumda 40 yılı aşkın bir süre çalışır durumda tutarak müşterilerine bağlılığını kanıtlamıştır.

Rudolph, laboratuvar pazar segmentinde en düşük sahip olma maliyetinden birini sunar.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.

20 Yıl Servis Garantisinin tamamını görüntüleyin…