J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

J457
REFRAKTOMETRE

J457 Refraktometre

Laboratuvar Refraktometresi
Smart Measure™ Teknolojisine Sahip J457 Refraktometre Sonuçları İyileştirir 

J457 Refraktometre, Rudolph Refraktometre Ürün Serisindeki en yetenekli cihazdır.

3 model/konfigürasyonu mevcuttur. Hepsi, numune sorunlarını otomatik olarak algılayarak, doğru Kırılma İndeksi (RI) ve BRİKS ölçümlerini neredeyse garanti eden Rudolph’un özel Smart Measure™ Teknolojisine sahiptir.

J457 Refraktometre, prizmanın uygunsuz temizlendiğini, yetersiz numune olduğunu veya cihazın yanlış kalibre edilip edilmediğini belirleyebilir. Tezgahta az yer kaplayan, duvara monte edilebilen ve uzaktan okuma fabrika konfigürasyonu gibi çeşitli konfigürasyonları mevcuttur.

Tüm modellerde dijital dokunmatik ekran ve Peltier Teknolojisini kullanan Çift Sıcaklık Kontrol Sistemi bulunur.

J457 Refraktometre

 

J457 Refraktometre Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

 

J457 Laboratuvar Refraktometresini Çalışırken İzleyiniz

Videoyu izlemekle ilgili sorun yaşıyorsanız tıklayınız

 

Hassasiyet veya Yeteneklerinden Ödün Vermeyen
Kullanımı Kolay Otomatik Refraktometre

J457 Refraktometreyi kullanmak, prizmaya bir numune yerleştirmek, kapağı kapatmak ve sonucu okumak kadar basittir. Hepsi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir.

ABBE tipi refraktometrelerdeki gibi eşleşecek gölge çizgileri yoktur. Herhangi bir operatör kaynaklı sapmaya neden olacak manuel ayar gerektiren bir göz merceği bulunmaz.

“Sabit modda iken ölç” seçildiğinde, J457 Refraktometre, bir ölçümü başlatmadan önce numunenin elektronik olarak önceden tanımlanmış bir sıcaklığa ısıtılmasını veya soğutulmasını otomatik olarak bekler.

 

Rudolph J457 Refraktometre,
Hassasiyet ve Yeteneklerinden Ödün Vermeyen, Kullanımı Kolay
Laboratuvar Refraktometresi

Rudolph J457 Refraktometre, rutin ölçümleriniz için bir Doldur ve Devam Et (Load and Go) ölçüm özelliği ile yapılandırılabilir. Bir ölçümü başlatmak, prizmaya bir numune yerleştirerek başlar. Basılacak bir tuş yoktur ve tüm ölçümler belirlenen Metoda göre yapılır. Bu, J457’nin Doldur ve Devam Et (Load and Go) rahatlığıyla yüksek düzeyde hassasiyetini ve performansını korumasını sağlar.

Rutin ölçümlerin ne kadar kolay yapılabileceğini görmek için aşağıdaki videoya bir göz atınız.

.

 

Doldur ve Devam Et (Load and Go) Kolaylığını İzleyiniz

 

J457 Refraktometre Çok Yönlü Veri Depolama Seçenekleri

J457 Refraktometre, herhangi bir laboratuvarın ihtiyaçlarını ve herhangi bir uyumluluk gereksinimini karşılamak için çeşitli veri depolama seçenekleri sunar.

32 GB yerleşik belleğe sahip J457, bağımsız olarak çalışabilir. Belleği genişletmek veya verileri bir PC’ye kolayca taşınabilir hale getirmek için flaş disk kullanılabilir.

J457 ağınıza veya bilgisayara kolayca bağlanabilir.

Tüm veri depolama seçenekleri için Refraktometre Veri Depolama sayfasına bakınız.

 

Smart Measure™ Avantajı ile J457 Laboratuvar Refraktometresi

 

Ölçüm Sorunu:

> Prizma Yüzeyinde Numune Kalıntısı 

Deneyimler, laboratuvar refraktometresi ile yanlış ölçümlerin, ölçülen mevcut numuneyle yanlışlıkla karıştırılan önceki numunenin neden olduğu çapraz bulaşma ile bağlantılı olduğunu göstermiştir. Prizma yüzeyinin ölçümler arasında düzgün bir şekilde temizlenmesini sağlamak, birden fazla operatörün dahil olduğu yoğun ortamlar için zor olabilir. Rudolph Research Analytical, bu sorunu ve yanlış bir ölçümün neden olabileceği ilgili sorunları çözmüştür.

 

Otomatik Temiz Prizma İzlemesi,
Rudolph Research J457 Refraktometreye Entegre Edilmiştir

Smart Measure™, Refraktometrenin prizmasının ne zaman temiz olduğunu bilir. Prizma yüzeyi “Temiz Prizma” sonucuna ulaşamazsa, Smart Measure™ Laboratuvar Refraktometre operatöre prizmanın daha fazla temizlenmesi gerektiğini bildirir. Smart Measure™, prizma tatmin edici bir şekilde temizlendikten sonra operatöre ölçüme hazır olduğunu bildirir. Refraktometre artık doğrulanmış temiz bir numune haznesi ile doğru bir RI veya BRİKS okuması yapmaya hazırdır.

Ölçüm Sorunu:

> Prizma Yüzeyinde Yetersiz Numune

Prizmanın merkezindeki küçük bir numune damlası ya da prizma yüzeyini tamamen kaplayan büyük bir numune damlası doğru ölçüm sonucu verir. Ancak prizmanın kenarındaki küçük bir damla, nedeni genellikle operatör tarafından farkedilmeyen hatalı RI ve BRİKS okumasına neden olur.

 

Otomatik Numune Doldurma İzleme Kullanıcı Hatasını Önler

Smart Measure™, refraktometre prizmasına bir numunenin ne zaman doldurulduğunu bilir ve numuneyi çevreleyen çeşitli metrikleri hemen değerlendirmeye başlar.

Smart Measure™, bu metrikler ile numunenin uygun doldurulduğunu belirlerse, sonucu bir numune kalite numarasıyla birlikte görüntüler. Uygun olmayan bir numune doldurulduğunu belirlediğinde ise operatörden prizmayı temizlemesini ve numuneyi yeniden doldurmasını isteyecektir.

Ölçüm Sorunu:

> Numune Bulaşması ya da Uygun Olmayan Refraktometre Kalibrasyonu

Ölçüm haznesinde yanlış temizleme sonucu numune kalıntısı kaldığında, sıfırlama suyu veya kalibrasyon sıvısı ile karışabilir. Refraktometre kalibrasyon işlemi sırasında bu tür bir bulaşma sonraki tüm ölçümlerde hataya neden olarak hatalı RI ve BRİKS okumaları verir.

 

J457 Refraktometre Otomatik Numune Kalibrasyon Denetimi

Smart Measure™, refraktometrenin prizma yüzeyini sürekli olarak ölçer ve ölçülen değeri veri tabanındaki değer ile karşılaştırır.

Sıfırlama su kalibrasyonu sırasında cihaz veri tabanından çok farklı bir değer algılarsa veya girilen RI değeri ölçülen değerden uzaksa operatörü uyarır.

Ölçüm Sorunu:

> Ölçüm Sonucunu Etkileyen Hava Kabarcığı

Birçok numunenin içinde hava hapsolur veya karbonatlanır. Refraktometre prizma yüzeyi ile numune arasında hava kabarcıkları sıkışmadığı sürece iyi okunabilir.

Bu sıkışma olduğunda, operatör genellikle uçan olarak adlandırılan hatalı bir sonuç alır. Ölçülen değer beklenen ölçüm değerinden oldukça farklı olduğu için bu sonuçlara uçan sonuç denir.

 

Otomatik Numune Kalibrasyon Denetimi

Smart Measure™ dedektörü değişen RI değerlerini tespit ederek, bu uçan sonuçları yakalar ve ardından numuneyi yeniden doldurması için kullanıcıyı uyarır. Smart Measure™, kullanıcı yeni bir numune doldurana kadar kaydedecek bir değer almadığından, hatalı refraktometre ölçümlerinin kaydedilmesinin önüne geçer.

Smart Measure™, operatör bilmese bile ne zaman ölçeceğini ve sonucu görüntüleyip görüntülemeyeceğini bilir.

 

Tüm J457 Refraktometre Modellerinde Bulunan
Smart Measure™ Özellikleri

 • Kirli prizma algılama
 • Yanlış kalibrasyon tespiti
 • Yetersiz numune dolum tespiti
 • Çapraz bulaşmayı algılama
 • Uygun olmayan sıfırlama su tespiti
 • Prizma yüzeyinde hapsolmuş hava kabarcığı algılama

J457 Refraktometre

 

 

Rudolph’a Özel Elektronik Çift Sıcaklık Kontrol Sistemi

Tüm J457 modelleri, Rudolph’un Peltier Teknolojisini kullanan özel Çift Sıcaklık Kontrol Sistemi ile birlikte gelir. J457 Refraktometre, numuneyi hem prizma yüzeyinden hem de numune kapağından ısıtır ve soğutur.

Yalıtkan kapak muhafazası, değişmeyen doğru RI ölçümleri ile sonuçlanan benzersiz sıcaklık kontrol homojenliği sağlayan tek tip bir sıcaklık ortamı oluşturmak için Prizma Haznesi Halkasını sızdırmaz hale getirir.

Rudolph Refraktometre Numune Kapak Seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için

 

Çok Yönlü Cihaz ve Ekran Seçenekleri

Rudolph Research J457 Laboratuvar Refraktometre Serisi, çalışma koşullarınıza ve endüstri gereksinimlerinize uyacak şekilde birden fazla ölçüm birimi ve ekran konfigürasyonunda gelir.

 

Kullanıcı Seçimli Ekran ile J457-CB

Wine GlassBilgisayar Köprüsü (kısaca CB), Rudolph J457 Refraktometre Serisinin EP, DP, CP ve CC dahil tüm OM sürümlerine eklenebilir.  Bilgisayar Köprüsü’nün CB ve CBS olmak üzere iki versiyonu bulunmaktadır.

CB, J serisi refraktometrenin optiklerinin Windows 10 veya sonraki bir sürümünü kullanan harici bir bilgisayardan çalıştırılmasına izin verir. CBS ise aynı işlevi sağlayan Microsoft Surface içerir.

CompuBility, kullanıcılara ve şirketlere laboratuvar refraktometresini uygulamaya göre uyarlama olanağı sağlayan eksiksiz bir PC tabanlı ekran seçeneği sunar.

 

 

PC Ekranlı Laboratuvar Refraktometresi

RTD - AlcoPops - Proof Obscuration

 

 • Birçok kullanıcı, laboratuvar cihazlarını kontrol etmek için bilgisayar kullanmayı tercih eder. Bazı uygulamalara uymasa da bir çok avantaj sağlar:
 • Ticari standartta milyonlarca üretilen bir bilgisayar, her zaman endüstriyel standartta üretilen bilgisayar ya da kontrolörden çok daha ucuz olacaktır.
 • Bilgi İşlem departmanının güncelleme, dışa aktarma ve yedeklemeler üzerinde çok rahat ve daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlar.

 

Tablet Ekranlı Laboratuvar Refraktometresi 

Flavors for Alcohol

Bazı durumlarda tablet kullanmak harika bir seçim olabilir:

 

 • Bir tablet, bir PC’den daha sağlam olabilir ve endüstriyel bir ortamda ıslak bir alandan çıkarılması daha kolay olabilir.
 • Refraktometrenin birden çok yerde kullanılması gereken işletmelerde laboratuvar arabasıyla gezdirilmesi gerekiyorsa tabletin taşınması daha kolaydır.

 

 

Standart Tezgah Üstü J457-SC Laboratuvar Refraktometre Konfigürasyonu

J457 Refraktometre

Standart Konfigürasyondaki J457-SC Refraktometre, Rudolph’un en popüler konfigürasyonudur. Tezgâhta az yer kaplar ve büyük, kullanımı kolay dokunmatik dijital ekran ara yüzünün mükemmel bir kombinasyonunu sağlar.

 

Duvara Monte J457-WC Laboratuvar Refraktometre Konfigürasyonu

Duvara Monte Edilen Konfigürasyondaki Kompakt J457-WC Refraktometre, temizlik için suyun kullanıldığı veya çalışma yüzeyinde çok fazla numune dökülebildiği üretim ortamları için tasarlanmıştır.

Bu konfigürasyon aynı zamanda çok az çalışma alanının olduğu fabrika hatlarında veya standart bir tezgah üstü konfigürasyon için yeterli tezgah alanı olmayan aşırı kalabalık laboratuvarlar için de mükemmeldir.

J457 Refraktometre

 

 

Fabrika Konfigürasyonunda J457-FC Laboratuvar Refraktometresi

Laboratuvarda cihazların bulunduğu tezgaha çok fazla numune dökülme ihtimali olduğunda J457-FC Fabrika Konfigürasyonu önerilir.

Ölçüm biriminin görüntüleme biriminden 1,8 metreye kadar uzakta olabilmesi, cihazın üzerine dökülebilen yapışkan reçine ve şuruplar ile çalışan fabrikalar için J457-FC harika bir çözümdür.

J457 Refraktometre

J457 Refraktometre

 

Özel Ölçüm Uygulamaları İçin Laboratuvar Refraktometresi

Katılar, Yarı Katılar ve Filmler için RI Ölçüm Kiti.

Katıların ve yarı katıların Kırılma İndeksi ölçümü, saydamlık ve pigmentasyonun kalite ve tutarlılığını sağlamak için laboratuvarlarda faydalıdır.

Kırılma İndeksi genellikle gelen malzemeler ve bitmiş ürünler üzerinde ölçülür. Rudolph’un Katı/Film ölçüm seçeneğini ve aksesuar kitini kullanan J457 Refraktometre ile son derece hassas RI ölçümleri mümkündür.

 

 

Refraktometre Modellerimiz

J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Rudolph Research Analytical, kapsamlı bir Önleyici Bakım ve Servis Programları yelpazesi sunar. Rudolph, müşterilerinde kurulu cihazları 20 yıl; çoğu durumda 40 yılı aşkın bir süre çalışır durumda tutarak müşterilerine bağlılığını kanıtlamıştır.

Rudolph, laboratuvar pazar segmentinde en düşük sahip olma maliyetinden birini sunar.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.

20 Yıl Servis Garantisinin tamamını görüntüleyin…