Autopol II

Bütçe odaklı sözleşmeli laboratuvarlar,
Gıda Laboratuvarları,
Üniversiteler,
Kimya Laboratuvarları
İçin tasarlanmış genel amaçlı polarimetre

AUTOPOL II – Eğitim Polarimetresi

AUTOPOL® II, bütçe odaklı Sözleşmeli Laboratuvarlar, Gıda Laboratuvarları ve Üniversite Kimya Laboratuvarları için genel amaçlı bir otomatik eğitim polarimetresi olarak tasarlanmıştır.

Özelliki ve Kalite ile dolu harika fiyatı ile Autopol II ve Autopol I ile aynı standart ve isteğe bağlı özellikleri sunar.

589nm ve 546nm standart dalga boyları ve isteğe bağlı 365nm, 405nm, 436nm, 578nm ve 633nm ile daha fazla dalga boyu esnekliği sağlar.

Eğitim Polarimetresi Autopol II

Rudolph Autopol II Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

 

Autopol II Eğitim Polarimetresi Standart Özellikleri:

  • Standart 589nm ve 546nm dalga boyları. (Satın alma esnasında veya daha sonra gerektiğinde toplam 2-4 dalga boyu sipariş edilebilir)
  • Sıcaklık ölçümü için dahili sıcaklık probu
  • Dahili Windows işletim sistemi ile ağ sunucusuna doğrudan bağlantı ve esnek USB Yazdırma

 

Autopol II Eğitim Polarimetresi Opsiyonel Özellikleri:

  • TempTrol™ Otomatik Elektronik Isıtma ve Soğutma
  • 365nm, 405nm, 436nm, 578nm ve 633nm dalga boyları. (Satın alma esnasında veya daha sonra toplam 2-4 dalga boyu sipariş edilebilir)

 

Kaliteli Bileşenler 

Rudolph, en basit otomatik polarimetre modelini, daha pahalı modelleriyle aynı yüksek kaliteli optikler ile üretmektedir.

Bu fiyat aralığındaki diğer üreticiler Polaroid Plastik Dikroik Plaka Polarizörleri kullanırken, Rudolph bunun yerine yüksek hassasiyetli modellerinde kullanılan aynı yüksek kaliteli Glan Thompson Kalsit Polarizörlerini kullanır.

Eğitim Polarimetresi Autopol II

Yüksek kaliteli polarize prizmalar neden önemlidir? Çünkü prizmalar, polarimetredeki en kritik optik bileşenlerden ikisidir.

Polaroid prizmalar, ışığı lineer olarak polarize etmek için moleküllerin gerildiği ve belirli bir yönde yönlendirildiği polimerik bir plastikten yapılır. Bu tip plastik plaka polarizörleri çok ucuzdur (50 USD) ve ısıya karşı hassastır, zamanla bükülür, nemden bozulur ve Kalsit Polarizörlere göre daha fazla ışık absorpsiyonuna sahiptir.

Çoğu durumda, plastik polarizörlerin 3-5 yıl içinde değiştirilmesi gerekir.

Glan Thompson Kalsit Polarizörleri, elmasa benzer bir karbon kristal yapıdan oluşur ve mükemmel ışık iletim özelliklerine sahiptir.

Bu prizmaların kalitesi çok yüksektir. Rudolph prizmalarını polarimetrenin ömrü boyunca garanti eder

 

Otomatik Polarimetre Numune Sıcaklık İzlemesi

Eğitim Polarimetresi Autopol II

Yukarıda gösterildiği gibi, Autopol II, numune sıcaklığının görüntülenebilmesi ve yazdırılabilmesi için bir Sıcaklık Probu ile birlikte gelir.

Bununla birlikte, ürününüz Sıcaklık Kontrolü gerektiriyorsa, bir Analiz Sertifikasının düzenlenmesi gereken ilaç uygulamaların %98’inde olduğu gibi, Autopol II bu tür numuneler için büyük olasılıkla yeterince doğru olmayacaktır.

 

Dalga Boyları ve Otomatik Polarimetre Aksesuarları

Autopol II otomatik eğitim polarimetresi, dokunmatik ekran aracılığıyla seçilebilen 589nm (genellikle Sodyum D-Line olarak anılır) ve 546nm olmak üzere iki dalga boyu ile birlikte gelir.

365nm, 405nm, 436nm, 578nm ve 633nm isteğe bağlı dalga boyları da mevcuttur.

Autopol II ayrıca aşağıda gösterilen Standart Polarimetre aksesuar Paketini içerir. İsteğe bağlı olarak Kalibrasyon Paketi de eklenebilir.

Eğitim Polarimetresi Autopol II

Eğitim Polarimetresi Autopol II

AUTOPOL Polarimetre Modellerimiz

Autopol I  |  Autopol II  |  Autopol III  |  Autopol IV  |   Autopol V  |  Autopol V Plus  |  Autopol VIAutoFill 

 

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Rudolph Research Analytical, kapsamlı bir Önleyici Bakım ve Servis Programları yelpazesi sunar. Rudolph, müşterilerinde kurulu cihazları 20 yıl; çoğu durumda 40 yılı aşkın bir süre çalışır durumda tutarak müşterilerine bağlılığını kanıtlamıştır.

Rudolph, laboratuvar pazar segmentinde en düşük sahip olma maliyetinden birini sunar.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.

20 Yıl Servis Garantisinin tamamını görüntüleyin…