Rudolph Research Analytical

Kalite | Dürüstlük | Yenilikçilik

 

Rudolph Research Analytical, 50 yılı aşkın süredir hassas otomatik laboratuvar cihazları küresel üretici ve tedarikçisidir. Global Erişim ile birleştirilmiş Kalite, Dürüstlük ve Yenilikçilik ilkeleri üzerine kurulu Rudolph Research Analytical, çok çeşitli endüstriler için otomatik, dijital, masaüstü Refraktometre, Polarimetre, Sakarimetre, Yoğunluk Ölçer ve Otomasyon Ürünleri üretmektedir.

Dünya çapında zorlu uygulamalarda kurulu  8.000’den fazla laboratuvar cihazı ve binlerce 70’ler, 80’ler ve 90’larda üretilmiş olan cihazları ile Rudolph, ürün kalitesi, güvenilirliği ve NVLAP sertifikasyonu ile önde gelen bir satıcı olarak kendini kanıtlamıştır.

Rudolph ayrıca, pazar lideri refraktometre serisine yeni ve önemli işlevler getiren yenilikçi tasarım ve özellikleri sürekli olarak sürdürmektedir. Hizmet kalitemiz ve yanıt verme hızımız, müşterilerimize 50 yılı aşkın süredir sürdürdüğümüz dürüstlük, kalite ve yenilikle hizmet vermeye olan derin bağlılığımızdan gelmektedir.

 

 

Tarihçe

1930 yılında, Avrupa’da üretilen mikroskoplar, polarimetreler, sakarimetreler ve diğer bilimsel cihazları ithal eden Otto Curt Rudolph tarafından kurulmuştur. II. Dünya Savaşı’nın patlak vermesinden sonra bilimsel alet ithalatı mümkün değildi. Sonuç olarak, Bay Rudolph standart bir polarimetre serisi üretmeye başladı ve üniversiteler ve laboratuvarlar için özel tasarım ve cihaz üretimini üstlendi. O zamandan beri şirket, bir ölçüm aracı olarak ışık kullanan ürünlerin araştırma, tasarım, üretim, satış ve servisi ile uğraşmaktadır.

1970 yılında, modern ve yenilikçi felsefesini yansıtacak şekilde adını OC Rudolph & Sons Inc.’den Rudolph Research Corporation’a değiştirdi. Rudolph Research, ürünlerini standart bir otomatik elipsometre, polarimetre ve sakarimetre serisinin yanı sıra bu cihazlar için aksesuarları içerecek şekilde genişletmeye başladı. Bu araçların çeşitli modelleri üniversiteler, bağımsız laboratuvarlar, devlet laboratuvarları ve çeşitli endüstriler tarafından saf ve uygulamalı araştırmalarda kullanılmaktadır. Ayrıca, Rudolph Research üretim elipsometreleri, angstrom bölgesinde film kalınlığının ölçülmesinin önemli olduğu yarı iletken/entegre devre endüstrisinde yaygın bir uygulama bulmuştur.

Otomatik polarimetreler, ilaç, yiyecek ve içecek, kimya ve ilgili endüstrilerde araştırma ve proses kontrolü için kullanılmaktadır. Otomatik sakarimetreler, şeker yetiştiricileri, imalatçıları ve rafinerilerin yanı sıra hükümetler tarafından hem yerel hem de uluslararası şeker ticaretini düzenlemek için rutin olarak kullanılmaktadır.

 

Güncel Durum

1996 yılının Mayıs ayında, Rudolph Research, NASDAQ’da halka açılmadan önce, Autopol Serisi Otomatik Polarimetre, Otomatik Sakarimetre, yedek parça ve aksesuarlarının üretim, satış ve servis hizmetlerinin tüm sorumluluğunu üstlenen Rudolph Research Analytical adlı yeni bir bağımsız şirket kurmuştur.

1999 yılının Mart ayında Rudolph, ilk J Serisi Otomatik Refraktometrelerin lansmanını gerçekleştirmiştir. Tüm Rudolph ürünleri gibi, bu yeni cihaz serisi de ABD’de geliştirilmiş ve üretilmiştir.
Mart 2007’de Rudolph, patentli VideoView™ teknolojisine sahip DDM 2911 Otomatik Yoğunluk Ölçerin tanıtımını yapmıştır. Rudolph, halen yeni yoğunluk ölçer serisini genişletmeye ve geliştirmeye devam etmektedir.

2010 yılının Mayıs ayında Rudolph, Rudolph Kuvars Kontrol Plaka Laboratuvarı için NVLAP/ISO 17025 akreditasyonu almıştır. Bu akreditasyon, Rudolph’un müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve kendini geliştirmek için gösterdiği tutarlı çabanın en belirgin kanıtıdır.

2013 yılının Mart ayında, R837 Otomatik Numune Örnekleme Sisteminin tanıtımını yapmıştır. Bu sistem, müşterilerinin hem basınç hem de emiş modunda çalışmasına olanak tanıyan birçok yeni özelliği pazara sunarken, özel magazinlerin esnekliğiyle birleştirilmiş etkileyici bir atlıkarınca görüntüsünü sunar.

2013 yılının Haziran ayında, Rudolph Kuvars Plaka Laboratuvarı için ISO 9001 akreditasyonu almıştır. Bu akreditasyon, Rudolph’un üretim süreçlerini iyileştirmek ve müşterilerine pazardaki en gelişmiş ürünleri sunmak için gösterdiği sürekli çabanın bir başka kanıtıdır.

New Jersey’deki ofislerinden dünya çapında satış, pazarlama ve üretim faaliyetlerini sürdüren Rudolph Research Analytical, işinin %70’ini Amerika Birleşik Devletleri dışında gerçekleştirmekte olup ve dünya çapında 8.000’den fazla müşterisi bulunmaktadır. Rudolph Research Analytical, büyüme hedefine sadık kalmak ve müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için Mayıs 2005’te, Hackettstown, NJ, ABD’de 30.000 metrekarelik yeni tesis binasına taşınmıştır.

Rudolph Research Analytical, işinin her alanında dürüstlükle hareket ederken yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünler geliştirerek sürekli iyileştirme ve büyüme felsefesini asla taviz vermeden sürdürmektedir.