J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

J257
REFRAKTOMETRE

J257 Refraktometre

Çok Yönlü Refraktometre | Genişletilmiş Ölçüm Aralığına Sahip J257 Refraktometre

Çok yönlü bir Refraktometre olan Rudolph Research J257 Refraktometre, polimer, petrol, petrokimya, ilaç ve uçucu yağ endüstrilerinden laboratuvar tipi refraktometre kullanıcıları ile birlikte çalışılarak geliştirildi. J257, elektronik soğutma ve ısıtma özelliğine sahip tam Otomatik, Dijital Refraktometredir. Ayrıca genişletilmiş bir Kırılma İndisi (RI) ölçüm aralığına sahiptir. J257 Refraktometre, Rudolph Research Rudolph Research Refraktometre Ürün Hattının bir parçasıdır.

 

 

J257 Refraktometre

J257 Refraktometre Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

 

Geniş Ölçüm Aralıklı J257 Refraktometre Videomuzu İzleyiniz

Videoyu izlemekle ilgili sorun yaşıyorsanız tıklayınız

 

Çok Çeşitli Uygulamalar için
Çok Yönlü J257 Refraktometre

Rudolph Research’ün J257 Refraktometre ürünü, geniş bir yelpazede farklı (RI) kırılma indisi ölçüm uygulamaları için çok amaçlı, çok yönlü bir refraktometre olarak tasarlanmıştır.

Birçok laboratuvar, çok çeşitli numuneleri ölçtüğü için geniş aralıklı bir refraktometrenin çok yönlülüğüne ihtiyaç duyar. J257 Refraktometre, 1.26 ila 1.72 RI arasında ölçüm yaparak, mümkün olan en geniş Kırılma İndeksi aralığını sunar.

Bu geniş kırılma indeksi aralığına sahip J257, gıda kırılma indeksi aralığı 1,33-1,53 olan piyasadaki refraktometrelerin yapamadığı bir çok ölçümü kolaylıkla yapabilir.

 

Otomatik Refraktometre Kullanımı

Rudolph J257 Refraktometreyi kullanmak, prizmaya bir numune yerleştirmek, kapağı kapatmak ve sonucu okumak kadar basittir. Hepsi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir.

ABBE tipi refraktometrelerdeki gibi eşleşecek gölge çizgileri yoktur. Herhangi bir operatör kaynaklı sapmaya neden olan manuel ayarı gerektiren bir göz merceği de yoktur.

“Sabit modda iken ölç” seçildiğinde, J257 Refraktometre, bir ölçümü başlatmadan önce numunenin elektronik olarak önceden tanımlanmış bir sıcaklığa ısıtılmasını veya soğutulmasını otomatik olarak bekler.

 

Okunması Kolay LCD Ara yüzü ile Çok Yönlü Refraktometre

Büyük 7.5cm x 10cm soğuk katod floresan arkadan aydınlatmalı dijital LCD; numune sıcaklığının, ayarlanan sıcaklığın, hava sıcaklığının, saatin, tarihin ve sıcaklık düzeltme durumunun kolayca görüntülenmesini sağlar. Tüm işlevler, geleneksel veya çıkarılabilir klavyeler gibi yıpranmayan veya kaybolmayan bir dokunmatik ekran aracılığıyla etkinleştirilir. Dayanıklı dokunmatik ekran, tırnaklara, keskin nesnelere, kimyasallara ve asitlere karşı dayanıklıdır.

 

Çok Yönlü J257 Refraktometre Veri Depolama Seçeneği

J257 Refraktometre, herhangi bir laboratuvarın ihtiyaç duyacağı tüm uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için veri depolama seçenekleri sunar.

32 MB yerleşik belleğe sahip J257 bağımsız olarak çalışabilir.

Belleği genişletmek veya veriyi bir PC’ye kolayca taşınabilir hale getirmek için flaş disk kullanılabilir.

J257 refraktometre, kolayca bilgisayar ağınıza veya bir PC ya da sunucuya bağlanabilir.

 

Tüm veri depolama seçenekleri için bakınız: Refraktometre Veri Depolama

 

Çift Sıcaklık Kontrol Sistemi ile Çok Yönlü Refraktometre

Diğer sıcaklık kontrollü refraktometrelerin aksine J257 Refraktometre, numunenin hem üstünden hem de altından elektronik sıcaklık kontrolüne sahiptir.

Numune kapağı prizma ile aynı sıcaklıkta kontrol edilir. İndirildiğinde, rakipsiz sıcaklık kararlılığı, hızlı ölçüm süresi ve minimum buharlaşma sağlayan sıcaklık kontrollü bir mikro ortam sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Arzu ederseniz, otomatik ölçüm başlatmak için numune kapağı da kullanabilirsiniz. Bu sayede, operatörün gün boyu refraktometre ekranına dokunmasına bile gerek kalmaz, sadece kapağı indirmesi, ölçümün otomatik olarak başlaması anlamına gelir.

J257 Refraktometre

 

Opsiyonel Numune Baskılayıcı

J257 dijital refraktometre, numuneye temas eden ve isteğe bağlı temin edilen Sıcaklık Kontrollü Numune Baskılayıcı ile birlikte sunulur.  Bu, J257’yi çok geniş bir kullanım yelpazesi ile çok yönlü refraktometrelerden biri yapar. Standart sıcaklık kontrollü kapak ile karşılaştırıldığında, numune baskılayıcı, ölçüm alanının boş hacmini azaltarak buharlaşmayı büyük ölçüde azaltır ve aynı zamanda yarı katılar ve macunlar dahil olmak üzere birçok malzeme türünün ölçüm prizması üzerine eşit şekilde yayılmasına yardımcı olur. Bu özellik, genellikle ölçülmesi zor olan çok çeşitli numunelerde gelişmiş kırılma indeksi (RI) okumaları sunar.

J257 Refraktometre

Rudolph Refraktometre Numune Kapak Seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için: tıklayınız

 

 

Çok Yönlü J257 Refraktometre,
Tam ve İzlenebilir Kalibrasyon Sunar

Rudolph çok yönlü model J257 Refraktometre 1 nokta, 2 nokta veya çok noktalı kalibrasyon sunar.

Kalibrasyon 20°C, 25°C’de veya mevcut aralık içinde kullanıcı tarafından seçilebilen herhangi bir sıcaklıkta yapılabilir.

Refraktometre kaç kez kalibre edilmiş olursa olsun, gerekirse her zaman ilk fabrika kalibrasyonuna geri yüklenebilir.

 

Kullanıcı Tarafından Ayarlanabilir

Çok yönlü laboratuvar cihazları, uygulamalar değiştiğinde avantajlara sahiptir, ancak bu çok yönlülük, ekstra düğmelerle düzenli üretimin kontrolü sırasında ve operatörleri alakasız ekstra sonuçları yorumlamaya zorlayarak karışıklığa da yol açabilir. J Serisi özelleştirilebilir ekranı, cihazın her uygulama için tam olarak neyin gerekli olduğunu yapılandırmasına olanak tanır.

Özelleştirilebilir tuş takımı “kilitlenebilir” veya sadece birkaç tuş çalıştırılabilir, bu da cihazın kullanımının daha hızlı öğrenilmesini sağlar. Ayrıca kilitleme işlevi, kalibrasyon ve diğer işlevlerin tümü parola korumalıdır.

J257 RefraktometreJ257 Refraktometre

 

 

Dayanıklılık ve Sağlamlık

J serisi refraktometreler, yüksek mekanik ve kimyasal dayanıklılık için safir prizmaya sahiptir. Numune haznesi, Techtron sızdırmazlık halkalı aside dayanıklı 316 paslanmaz çelikten yapılmıştır.

En önemlisi değiştirilecek lamba yok… LED ışık kaynağı 1.000.000 ölçüm garantilidir.

 

J257 Refraktometre Seçenekleri ve Aksesuarları

  • NIST izlenebilir kalibrasyon sıvıları
  • IQ/OQ/PQ paketi
  • Aside dayanıklı numune haznesi ve kapak
  • Yazıcı
  • Önceden programlanmış özel konsantrasyon tabloları
  • Veri toplama yazılımı
  • Küçük hacimli, temizlenmesi kolay numune haznesi
  • Farklı ölçüm dalga boyları
  • Barkod okuyucu

 

 

Refraktometre Modellerimiz

J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Rudolph Research Analytical, kapsamlı bir Önleyici Bakım ve Servis Programları yelpazesi sunar. Rudolph, müşterilerinde kurulu cihazları 20 yıl; çoğu durumda 40 yılı aşkın bir süre çalışır durumda tutarak müşterilerine bağlılığını kanıtlamıştır.

Rudolph, laboratuvar pazar segmentinde en düşük sahip olma maliyetinden birini sunar.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.

20 Yıl Servis Garantisinin tamamını görüntüleyin…