J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

J357
REFRAKTOMETRE

J357 Refraktometre

Otomatik Refraktometre |  Araştırma Laboratuvarları için En Yüksek Performans 

Araştırma kalitesinde bir cihaz olarak tasarlanan Rudolph J357 Refraktometre, Rudolph refraktometre ürün serisindeki cihazlar içerisinde en yüksek ölçüm aralıklarından birini sunar.

Bu cihaz, gıda endüstrisi refraktometre modellerimizin yüksek doğruluğu ile birlikte kimya endüstrisi refraktometre modellerimizin aynı ekstra geniş kırılma indisi ölçüm aralığını sağlamaktadır.

Ayrıca çok güçlü otomatik elektronik sıcaklık kontrolü (ısıtma ve soğutma) özelliği ile 100 °C’ye kadar RI ve BRIX ölçümleri yapılabilir.

 

J357 Refraktometre

J357 Refraktometre Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

 

J357 Otomatik Refraktometre Videomuzu İzleyiniz

Videoyu izlemekle ilgili sorun yaşıyorsanız tıklayınız

 

J357 Refraktometre | Kullanımı Kolay Otomatik Refraktometre

J357 Refraktometreyi kullanmak, prizmaya bir numune yerleştirmek, kapağı kapatmak ve sonucu okumak kadar basittir. Hepsi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir.

ABBE tipi refraktometrelerdeki gibi eşleşecek gölge çizgileri yoktur. Herhangi bir operatör kaynaklı sapmaya neden olacak manuel ayar gerektiren bir göz merceği bulunmaz.

“Sabit modda iken ölç” seçildiğinde, J357, bir ölçümü başlatmadan önce numunenin elektronik olarak önceden tanımlanmış bir sıcaklığa ısıtılmasını veya soğutulmasını otomatik olarak bekler.

 

J357 Refraktometre Kullanımı

J357 Refraktometreyi kullanmak, prizmaya bir numune yerleştirmek, kapağı kapatmak ve sonucu okumak kadar basittir, hepsi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir.

ABBE tipi refraktometrelerdeki gibi eşleşecek gölge çizgileri yoktur ve herhangi bir operatör kaynaklı sapma veya gerektiği şekilde manuel ayar gerektiren bir göz merceği yoktur.

“Sabit modda iken ölç” seçildiğinde, J357, bir ölçümü başlatmadan önce numunenin elektronik olarak önceden tanımlanmış bir sıcaklığa ısıtılmasını veya soğutulmasını otomatik olarak bekler.

 

J357 Refraktometre | Ara Yüz Çözümleri

Rudolph, laboratuvar yöneticisinin farklı ara yüz seçenekleri arasından seçim yapmasına olanak tanır, çünkü laboratuvarların ve üretim hatlarının bir süreci izlemek için gereken bilgiler söz konusu olduğunda farklı ihtiyaçları olduğunu anlıyoruz.

Cihazınızda ister tam özellikli, ister Doldur ve Başla ara yüzümüzü seçin, uygulamanızın ve ortamınızın talep ettiği bilgileri karşılayacak şekilde özelleştirilebilir.

J357 Refraktometre model serisinin evde, laboratuvar tezgahında veya fabrika zemininde kullanılabilmesi, endüstriyel dayanıklılık ve basitlikle laboratuvar esnekliği sunar.

 

J357 Refraktometre | Tam Ekranda Akıllı Ölçüm

J357 Refraktometre

 

J357 Refraktometre | Doldur – Devam Et 

J357 Refraktometre

 

J357 Refraktometre | Trend Analizi

J357 Refraktometre

 

 

J357 Refraktometre ile Trend Analizi
Yerleşik Veri Toplama ve Spesifikasyon Aralığı İzleme

Modern bir fabrikada en değerli meta zamandır. Üretim sınırlarının dışına çıkmaya başladığında insanlar HIZLI bilgi almak isterler. Başka bir deyişle, sorunu, tercihen hala küçükken ve bir ürün spesifikasyon dışına çıkmadan önce düzeltmek isterler.

Rudolph anlık okuma ve trend analizi özelliği, kullanıcıların bir sürecin nasıl gittiğini kolayca ve hızlı bir şekilde görmelerine ve küçük sapmaları büyük sapmalar haline gelmeden tespit etmelerine olanak tanır.

En sıkı kontrol edilen üretim ortamlarında bile bazı şeyler zaman zaman spesifikasyonların dışına çıkabilir. Spesifikasyon dışı koşullar oluştuğunda, malzemenin hızlı bir şekilde tanımlanması gerekir. Ürünle ne yapılacağına karar verilmelidir. Uzun vadeli veri toplama, herhangi bir iyi sürecin bir parçasıdır. Spesifikasyon dışı durumun ne zaman ve nerede gerçekleştiğini bilmek de aynı derecede önemlidir. Rudolph Trend Analysis™ yazılımı, bir süpervizöre süreç geçmişini ve sorunun nerede oluştuğunu hızlı bir şekilde gösterir.

 

100°C’ye Kadar Çift Elektronik Sıcaklık Kontrolü

Diğer sıcaklık kontrollü refraktometrelerin aksine J357 Refraktometre, numunenin hem üstünden hem de altından elektronik sıcaklık kontrolüne sahiptir. Numune kapağı prizma ile aynı sıcaklıkta kontrol edilir ve indirildiğinde, rakipsiz sıcaklık kararlılığı, hızlı ölçüm süresi ve minimum buharlaşma sağlayan sıcaklık kontrollü bir mikro ortam sağlamak üzere tasarlanmıştır. Otomatik ölçüm seçeneği ile, numune kapağı ölçüm başlatmak için de kullanılabilir.

 

Opsiyonel Numune Baskılayıcı

Rudolph J357 Refraktometre, numuneye temas eden ve isteğe bağlı temin edilen Sıcaklık Kontrollü Numune Baskılayıcı ile birlikte kullanılabilir. Standart sıcaklık kontrollü kapak ile karşılaştırıldığında, opsiyonel numune baskılayıcı, ölçüm alanının boş hacmini azaltarak buharlaşmayı büyük ölçüde azaltır ve aynı zamanda yarı katılar ve macunlar dahil olmak üzere birçok malzeme türünün ölçüm prizması üzerine eşit şekilde yayılmasına yardımcı olur.

 

Otomatik Refraktometre Kalibrasyonu

J357 Refraktometre 1 nokta, 2 nokta veya çok noktalı kalibrasyon sunar. Kalibrasyon 20°C, 25°C’de veya mevcut aralık içinde kullanıcı tarafından seçilebilen herhangi bir sıcaklıkta yapılabilir. Refraktometre kaç kez kalibre edilmiş olursa olsun, gerekirse her zaman ilk fabrika kalibrasyonuna geri yüklenebilir.

 

Kullanıcı Tanımlı Dahili Tablolar

J357 Refraktometrede, 100 olası programlanabilir konsantrasyon tablosu mevcuttur. Özel konsantrasyon tabloları birkaç dakika içinde oluşturulabilir. Basitçe 2, 6 veya 10 veri konsantrasyonu ve ilgili RI (kırılma indeksi) değerini girin, Hesapla’ya basın ve cihaz yeni bir özel konsantrasyon tablosu oluşturur.

 

Yüksek Dayanıklı Safir Prizma

J serisi refraktometreler, yüksek mekanik ve kimyasal dayanıklılık için safir prizmaya sahiptir. Numune haznesi, Techtron sızdırmazlık halkalı aside dayanıklı 316 paslanmaz çelikten yapılmıştır.

En önemlisi değiştirilecek lamba yok… LED ışık kaynağı 1.000.000 ölçüm garantilidir.

 

Temizlemesi Kolay Otomatik Refraktometre

J357 Refraktometre

Otomatik refraktometre ne kadar iyi olursa olsun, doğru sonuçlar ancak cihaz temizse elde edilir. Rudolph J Serisi refraktometreler, şekerler, şuruplar ve petrokimyasallar gibi yapışkan numunelerde bile bu işlemi basitleştiren düz, temizlemesi kolay bir prizma sunar.

 

Kullanıcı Ara Yüzü

Büyük bir 7.5 x 10cm soğuk katod floresan arkadan aydınlatmalı grafik, dijital LCD, konsantrasyon tablolarının, numune sıcaklığının, ayarlanan sıcaklığın, hava sıcaklığının, saatin, tarihin ve sıcaklık düzeltme durumunun kolayca görüntülenmesini sağlar.

Tüm işlevler dokunmatik bir panel aracılığıyla etkinleştirilir. Her şeyden önce, geleneksel veya sökülebilir tuş takımları gibi yıpranmaz veya kaybolmaz. Dijital dokunmatik ekran tırnaklara, keskin nesnelere, kimyasallara ve asitlere karşı dayanıklıdır.

 

Su Banyosu Gerekmez

Rudolph’un J357 tam otomatik elektronik sıcaklık kontrolü şu anlama gelir:

 • Su banyosu ortadan kaldırıldığı için tezgah alanında yer açılır
 • Cihazın ne zaman ölçüleceğini bildiği ve hem Kırılma İndisi ölçümünü hem de sıcaklığı kaydettiği entegre sıcaklık kontrolü.
 • Banyodan çıkan sıcak numune, laboratuvarda önemli bir tehlike oluşturabilir. Hortumun parçalanması gibi durumlarda sıvı kullanmadığı için, bu riski ortadan kaldırır.
 • Su banyosunun ortadan kaldırılması, cihazlardan en yoğun bakım gerektiren kısmını ortadan kaldırır. Su banyolarının düzenli olarak doldurulması, yosun ilacı kullanılması ve temizlenmesi gerekir.

 

İzlenebilirlik ve 21 CFR Part 11 Uyumluluğu

 • Tüm ölçümler otomatik olarak yapılır, bu da operatörün karar verme ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • NIST‘e göre izlenebilir sıvılarla kalibrasyon ve güvenli bir şekilde saklanan ve gözden geçirilmeye hazır kalibrasyon verileri.
 • Sıcaklık, izlenebilir bir termometreye göre kalibre edilebilir.
 • Operatör İzlenebilirliği, 21 CFR Part 11 uyumlu şifre sistemi.
 • Elektronik imzalı doğrulama adımı

 

Ağ Oluşturma, Veri Kaydı ve Veri Yönetimi

J357 Refraktometre, veri depolama için çeşitli seçenekler sunar. Veriler, 8 MB Dahili Kompakt Flash Bellek aracılığıyla, RS232, Cat 5 Ağ bağlantı noktası veya 3 arka ve 1 yan USB Bağlantı Noktası aracılığıyla bir ağa kaydedilebilir.

Depolama seçenekleri, bir ağa yazma ve depolamayı, bir LIMS sistemine paylaşmayı ve çıkarılabilir bir USB sürücüsüne Depolamayı içerir.

Tüm veri depolama seçenekleri için bakınız: Refraktometre Veri Depolama

J357 Refraktometre

 

Yüksek Beklentileri Karşılayacak Geniş Aralıklı Refraktometre

 • J357’nin su banyosu olmadan 100ºC’ye kadar ölçüm yapabilme özelliğinin, cihazı ASTM D1218, D1747 ve D5006 için ideal hale getirdiği Petrol ve Petrokimya Laboratuvarları.
 • Rudolph J357’nin geniş ölçüm aralığı ve yüksek hassasiyetinin, araştırmacıların yeni sentezlenen ürünleri ölçmenin maksimum olanağa sahip olduğu anlamına gelen Araştırma Laboratuvarları.
 • Bir kuruluş veya ülke için standartların belirlenmesi için mevcut en doğru sonuçlara sahip olmanın gerekli olduğu Merkezi Araştırma ve Referans Laboratuvarları.
 • Kimya Laboratuvarları daha viskoz ürünleri önceden sadece dar ölçüm aralıklı gıda cihazlarında bulunan bir doğruluk seviyesi ile ölçebilir.

 

 

Refraktometre Modellerimiz

J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

 

 

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Rudolph Research Analytical, kapsamlı bir Önleyici Bakım ve Servis Programları yelpazesi sunar. Rudolph, müşterilerinde kurulu cihazları 20 yıl; çoğu durumda 40 yılı aşkın bir süre çalışır durumda tutarak müşterilerine bağlılığını kanıtlamıştır.

Rudolph, laboratuvar pazar segmentinde en düşük sahip olma maliyetinden birini sunar.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.

20 Yıl Servis Garantisinin tamamını görüntüleyin…