J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

J57 REFRAKTOMETRE

Ağır Hizmet Tipi Dijital Refraktometre
Gıda Kalite Kontrolünde Hassasiyet...

J57 Refraktometre

Dijital J57-VT HA Yüksek Hassasiyet | J57-VT WR Geniş Ölçüm Aralığı

Rudolph J57 Refraktometre serisinden J57-VT Yüksek Hassasiyet ve J57 Geniş Ölçüm Aralıklı refraktometreler, otomatik refraktometrenin bir laboratuvar cihazından ziyade bir kalite kontrol (QC) aracı olarak görüldüğü gıda kalite testinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Gıda endüstrisinde hızlı, otomatik ve doğru Briks okumaları gereklidir.

Tek bir düz ölçüm yüzeyi, otomatik elektronik sıcaklık kontrolü ve tek tuşla ölçüm özelliği, onu ağır gıda endüstrisi uygulamaları için mükemmel kılar.

 

J57 Refraktometre

 

J57 Refraktometre Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

 

J47 ve J57 Refraktometre Videolarımızı İzleyiniz

Videoyu izlemekle ilgili sorun yaşıyorsanız tıklayınız

 

J57 Refraktometre
J57-VT HA Yüksek Hassasiyetli | J57-VT WR Geniş Ölçüm Aralığı
Uygulama İhtiyaçlarınızı Karşılamak için 2 Farklı Model

  • Yüksek Hassasiyetin kritik olduğu durumlarda, J57-VT HA Model Masaüstü Refraktometre
    Hassasiyeti: ±0,00002 RI ve ±0,01 Briks
    Ölçüm aralığı: 1,32-1,53 RI ve 0-100 Briks

Gıda ve İçecek endüstrisinin uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

 

  • Geniş ölçüm aralığına sahip J57-VT WR Model Refraktometre
    Hassasiyeti: ±0,0001 RI ve ±0,1 Briks
    Ölçüm aralığı: 1,3-1,7 RI ve 0-100 Briks

Daha geniş RI ölçüm aralığına sahip numunelerin olduğu Kimya Endüstrisi Laboratuvarları için mükemmel çözümdür.

 

J57 Refraktometre Otomatik Ölçüm Sistemi

Rudolph J57 Refraktometre, tam otomatik bir ölçüm sistemine sahiptir. Operatör numuneyi prizmaya yerleştirir, bir düğmeye basar ve sonuç 7,5 x 10cm arkadan aydınlatmalı LCD ekranda görüntülenir. Eşleştirilmesi gereken gölge çizgileri ve operatörün belirlemesini veya manuel olarak ayarlanmasını gerektiren bir göz merceği yoktur.

Elektronik Sıcaklık Kontrollü Yüksek Hassasiyetli J57 Refraktometre

Briks (Brix) okumaları sıcaklık değişimlerine çok duyarlıyken, gıda endüstrisi numuneleri refraktometreye ya çok sıcak ya da çok soğuk ulaşma eğilimindedir. BRİKS okumalarındaki sıcaklıkla ilgili değişiklikler, sakaroz için ICUMSA sıcaklık düzeltmesi kullanılarak en aza indirilebilir, ancak ortadan kaldırılamaz. ICUMSA Sıcaklık Düzeltme Tablosu bir sakaroz ve su çözeltisi için geliştirilmiştir ve numune saf sakaroz ve sudan ne kadar uzak olursa, Sıcaklık Düzeltmesi o kadar yanlış olur.

Sıcaklık Düzeltmesi yapılabilmesi için ölçüm sırasında numune sıcaklığının sabit kalması gerekir. Bu nedenle, şeker çözeltisi oda sıcaklığında ise ölçümü oldukça iyi çalışır, ancak bir su ısıtıcısından veya buzdolabından alınan şurup gelirse, sıcaklık düzeltmesi neredeyse işe yaramaz. Sıcak numuneleri ölçmenin çözümü; numunenin sıcaklığını sirkülatörlü su banyosu ile kontrol etmek ve ardından su banyosunu temizleyip muhafaza etmek olmuştur. Numuneleri bir su banyosuyla sıcaklığa getirmek yavaş olduğundan ve bir su banyosunun bakımı zaman aldığından bu hala ideal değildir. J57-VT refraktometre, numune türünden bağımsız olarak mutlak hassasiyet ve numune veya ortam sıcaklıkları ne olursa olsun mükemmel termo-stabilite gibi sorunlar için en iyi çözümü sağlayan dahili, bakım gerektirmeyen, elektronik sıcaklık kontrolü ile bu sorunu ortadan kaldırır. Standart konfigürasyon, 10ºC ila 65ºC arasında numune Sıcaklık Kontrolünü içerir.

 

J57 Refraktometre ile Yüksek Hassasiyet

J57-VT HA Masaüstü Refraktometre, %0 – 100 BRİKS aralığı ve 1,32-1,53 Kırılma İndeksi aralığı ile gıda endüstrisi için tasarlanmıştır. J57-VT HA, Rudolph’un en iyi refraktometre hassasiyetini karşılayan, ±0.01 BRİKS ve ±0.00002 Kırılma İndeksi hassasiyetine sahiptir.

Dahili sıcaklık kontrol sistemi ile J57-VT HA, hassas Gıda Endüstrisi uygulamaları için tasarlanmış, sabit okuma ve yüksek hassasiyete sahiptir.

 

Temizlenmesi Kolay Ölçüm Yüzeyi

Belirtilen hassasiyetinden bağımsız olarak, bir refraktometrenin gerçekteki performansı, cihazın numuneler arasında ne kadar iyi temizlendiğine bağlıdır.

J57-VT refraktometre şekerleri, şurupları ve diğer gıda endüstrisi numunelerini tutma eğiliminde olan köşeleri veya gedikleri olmayan, çok düz, temizlemesi kolay bir ölçüm yüzeyi sağlayarak çapraz bulaşma sorununu çözer.

J57 Refraktometre

 

Dayanıklılığı Yüksek Safir Prizma

Geleneksel dürbün tipi manuel Abbe refraktometre kullanırken, ölçüm kapasitesi yüksek laboratuvarlarda, prizmanın değiştirilmesi olağan hale gelir. Bu nedenle, geleneksel Abbe refraktometreleri, J Serisinin safir prizmasından çok daha yumuşak olan ve çizilmeye ve genel aşınma ve yıpranmaya daha yatkın olan cam prizmalara sahiptir.

 

Abbe Refraktometrelere Göre Düşük Kullanım Maliyeti

Briks’i laboratuvarda ölçmek için geleneksel yöntem, bazen su banyosu takılıyken, bazen de takılı olmayan bir Abbe refraktometresidir.

Kullanım ömürleri dikkate alarak kıyaslandığında, tek safir prizması ve elektronik sıcaklık kontrollü bir Rudolph Research J57-VT’ye sahip olmanın maliyeti, su banyosu ve Abbe çift cam prizmasını zaman içinde değiştirme maliyetine göre çok daha düşüktür.

Okumaların hızı ve doğruluğu aynı zamanda üretkenliği artırır ve hatalı okumalardan kaynaklanabilecek maliyetli hataları da ortadan kaldırır.

 

Kalibrasyon

J57-VT Otomatik Refraktometre, 1 veya 2 noktalı kullanıcı kalibrasyonu sunar. Cihaz, kalibrasyon bilgilerini ISO ve benzeri standartlara uygun olarak saklar. Refraktometre kaç kez kalibre edilirse edilsin, her zaman varsayılan fabrika kalibrasyonu geri yüklenebilir.

 

Kullanıcı Tarafından Ayarlanabilir


J57 Refraktometre Load_and_GO
Çok yönlü laboratuvar cihazları, uygulamalar değiştiğinde avantajlara sahiptir, ancak bu çok yönlülük, ekstra düğmelerle düzenli üretimin kontrolü sırasında ve operatörleri alakasız ekstra sonuçları yorumlamaya zorlayarak karışıklığa da yol açabilir J Serisi özelleştirilebilir ekran, cihazın her uygulama için tam olarak neyin gerekli olduğunu yapılandırmasına olanak tanır. Özelleştirilebilir tuş takımı “kilitlenebilir” veya sadece birkaç tuş çalıştırılabilir, bu da cihazın kullanımının daha hızlı öğrenilmesini sağlar. Ayrıca kilitleme işlevi, kalibrasyon ve diğer işlevlerin tümü parola korumalıdır.

 

DİJİTAL VE DOKUNMATİK LCD EKRAN

J57-VT Otomatik Refraktometrelerin tüm işlevleri, büyük bir 4.3″ 480 dpi, dijital, renkli TFT LCD dokunmatik ekran aracılığıyla yapabilir. J57-VT’deki 70 X 75 mm ölçüm düğmesi, eldiven giyen bir operatörün bir dirseği veya elinin yan tarafı ile ölçümü başlatmasına olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca sızdırmaz dokunmatik ekran tırnaklara, keskin nesnelere, kimyasallara ve asitlere karşı dayanıklıdır.

J57 Refraktometre

 

Şifre Koruması

Parola koruması ve belirli “tuşları” kilitleyebilme özelliği, hangi kullanıcıların belirli işlevlere erişebileceğinin kontrolünü sağlar. Bu, J57-VT’nin fabrika ortamları için tek düğmeli bir cihaz olarak ayarlanabileceği anlamına gelir.

 

Yazıcı ve Bilgisayar Çıkışı

Günümüzün yüksek düzeyde düzenlenmiş ortamında, birçok kullanıcı basılı ölçüm sonucu veya bilgisayar kaydı tutmaya ihtiyaç duyar.

Bu nedenle, J57-VT Otomatik Refraktometre, bir RS232 ve USB bağlantı noktası ile birlikte gelir.

 

 

 

Refraktometre Modellerimiz

J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Rudolph Research Analytical, kapsamlı bir Önleyici Bakım ve Servis Programları yelpazesi sunar. Rudolph, müşterilerinde kurulu cihazları 20 yıl; çoğu durumda 40 yılı aşkın bir süre çalışır durumda tutarak müşterilerine bağlılığını kanıtlamıştır.

Rudolph, laboratuvar pazar segmentinde en düşük sahip olma maliyetinden birini sunar.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.

20 Yıl Servis Garantisinin tamamını görüntüleyin…