J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

J47 REFRAKTOMETRE

Yiyecek ve İçecek Refraktometreleri
Sıcaklığı otomatik olarak düzeltir

J47 Refraktometre

Yiyecek ve İçecek Endüstrisi için Masaüstü Refraktometre

 • Masaüstü Refraktometre – Yiyecek ve içecek endüstrileri için idealdir ve ölçümü çok hızlı gerçekleştirir.
 • Cihaz hafızasındaki en güncel ICUMSA tablolarını kullanarak sıcaklık düzeltmesi
 • Doldurması, ölçmesi ve temizlemesi basit
 • Operatörün müdahelesinden bağımsız sonuç
 • J47, Rudolph Research masaüstü Refraktometre Ürün serisinin bir parçasıdır

 

J47 Refraktometre

 

J47 Refraktometre Teknik Broşür

 

En güncel teknik bilgileri bulabileceğiniz broşürümüz için Tıklayınız

J47 Refraktometre

 

J47 Refraktometre Grubuna Ait Videomuzu İzleyiniz

Videoyu izlemekle ilgili sorun yaşıyorsanız tıklayınız

 

J47 Refraktometre,
Uygulama İhtiyaçlarınızı Karşılamak için 2 Farklı Modelle Gelir

 • Yüksek Hassasiyetin kritik olduğu durumlarda, J47HA Model Masaüstü Refraktometre
  Hassasiyeti: ±0,00003 RI ve ±0,03 Briks
  Ölçüm aralığı: 1,32-1,53 RI ve 0-100 Briks

 

 • Geniş ölçüm aralığına sahip J47WR Model Refraktometre
  Hassasiyeti: ±0,0001 RI ve ±0,1 Briks
  Ölçüm aralığı: 1,3-1,7 RI ve 0-100 Briks

 

J47 Refraktometre | Yiyecek & İçecek Uygulamaları İçin İdeal

J47 Refraktometre

J47 Refraktometre, numunelerin çoğunlukla şeker ve su karışımı olduğu ve refraktometrenin bir laboratuvar cihazından çok bir araç olarak görüldüğü yiyecek ve içecek testinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. J47’nin tek düz ölçüm yüzeyi, sıcaklık düzeltmesi ve tek tuşla ölçüm özelliği, onu yoğun kullanım uygulamaları için mükemmel kılar.

 

Otomatik Ölçüm Sistemi ile Masaüstü J47 Refraktometre

Rudolph J47 Refraktometre, tam otomatik bir ölçüm sistemine sahiptir. Operatör numuneyi prizmaya yerleştirir, bir düğmeye basar ve sonuç 7,5 x 10cm arkadan aydınlatmalı LCD ekranda görüntülenir. Eşleştirilmesi gereken gölge çizgileri yoktur ve operatörün belirlemesini veya manuel olarak ayarlanmasını gerektiren bir göz merceği yoktur.

 

Okunması Kolay, Arkadan Aydınlatmalı Lcd Dokunmatik Ekran

J47 Refraktometrelerin tüm işlemleri, büyük bir 4.3″ 480 dpi, dijital, renkli TFT LCD dokunmatik ekran aracılığıyla yapabilir. J47’deki 70 X 75 mm ölçü düğmesi, eldiven giyen bir operatörün bir dirseği veya elinin yan tarafı ile ölçümü başlatmasına olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca sızdırmaz dokunmatik ekran tırnaklara, keskin nesnelere, kimyasallara ve asitlere karşı dayanıklıdır.

J47 Refraktometre

 

Dahili Sıcaklık Düzeltmesi ile Masaüstü J47 Refraktometre

Rudolph J47 Refraktometre, en güncel ICUMSA sıcaklık düzeltme tablolarını kullanarak numune sıcaklığındaki değişiklikten kaynaklanan hataları düzeltir. Sıcaklık düzeltmesi, sıcaklık kontrol sistemi veya su banyosu olmadan ölçüm sonuçları elde etmek için çok hızlı matematiksel bir çözümdür. Bu ölçüm sonuçları, numuneler ağırlıklı olarak şeker ve sudan oluştuğunda en doğru sonucu verir.

 

Uygun Durumlarda Yüksek Hassasiyetli Masaüstü J47 Refraktometre

J47HA Masaüstü Refraktometre, %0 – 100 BRIX aralığı ve 1,32-1,53 Kırılma İndeksi aralığı ile yiyecek ve içecek endüstrileri için tasarlanmıştır. J47HA, ±0.03 BRIX ve ±0.00003 Kırılma İndeksi hassasiyeti sunar.

 

Laboratuvar Tipi Masaüstü J47 Refraktometre

J47 Masaüstü Refraktometre, Rudolph serisinin sıcaklık düzeltmeli ancak sıcaklık kontrol modeli olmayan modelidir. Daha pahalı modellerimizle aynı özelliklerin çoğunu sunar, ancak sıcaklık kontrolü gerektiren numuneler için Peltier ısıtma ve soğutma sistemine sahip değildir. J47, sınırların ötesine geçen bir dijital el refraktometresinden ziyade gerçek anlamda basitleştirilmiş bir laboratuvar cihazıdır.

 

Temizlenmesi Kolay Ölçüm Yüzeyi

Belirtilen hassasiyetinden bağımsız olarak, bir refraktometrenin gerçekteki performansı, cihazın numuneler arasında ne kadar iyi temizlendiğine bağlıdır. J47 Masaüstü Refraktometre, çok düz, temizlemesi kolay bir ölçüm yüzeyi sağlayarak bu sorunu giderir. En önemlisi, çapraz bulaşmaya neden olan numuneleri tutma eğiliminde olan köşeler veya gedikler yoktur.

 

 

J47 Refraktometre

 

Dayanıklılığı Yüksek Safir Prizma

Geleneksel dürbün tipi manuel Abbe refraktometre kullanırken, ölçüm kapasitesi yüksek laboratuvarlarda, prizmanın değiştirilmesi olağan hale gelir. Bu nedenle, geleneksel Abbe refraktometreleri, J Serisinin safir prizmasından çok daha yumuşak olan ve çizilmeye ve genel aşınma ve yıpranmaya daha yatkın olan cam prizmalara sahiptir.

 

Abbe Refraktometrelere Göre Düşük Kullanım Maliyeti

Briks’i laboratuvarda ölçmek için geleneksel yöntem, bazen su banyosu takılıyken bazen takılı olmayan bir Abbe refraktometresiydi. (Su banyolu bir Abbe, J47 Refraktometrenin ve su banyosu olmayan bir Abbe, J47 Refraktometrenin işlevsel eşdeğeridir).

Bu nedenle, karşılaştırılabilir faydalı kullanım ömürleri boyunca, zaman içinde Abbe’nin çift cam prizmalarını değiştirmenin maliyeti, tek safir prizmaya sahip bir J47’ye göre daha yüksektir. J47’ye sahip olmak, bir Abbe’ye sahip olmaktan aslında daha ucuzdur.

 

J47 Refraktometre Kalibrasyonu

J47 Refraktometre, 1 veya 2 noktalı kullanıcı kalibrasyonu sunar. Cihaz, kalibrasyon bilgilerini ISO ve benzeri standartlara uygun olarak saklar. Kalibrasyon sistemi, bir yöneticinin cihazı kimin kalibre edeceğini kontrol etmesini sağlayan parola korumalıdır.

 

Kullanıcı Tarafından Ayarlanabilir

Uygulamalar değiştiğinde, çok yönlü cihazların avantajları vardır. Ancak, çok yönlülük bazen operatörleri alakasız olabilecek ekstra sonuçları yorumlamaya zorlayarak kafa karışıklığına neden olabilir. J Serisi özelleştirilebilir ekran, cihazın her uygulama için tam olarak neyin gerekli olduğunu yapılandırmasına olanak tanır. Özelleştirilebilir tuş takımı “kilitlenebilir” veya sadece birkaç tuş çalıştırılabilir, bu da cihazın kullanımının daha hızlı öğrenilmesini sağlar. Ayrıca kilitleme işlevi, kalibrasyon ve diğer işlevlerin tümü parola korumalıdır.

J47 Refraktometre

 

PROBLEM

Abbe Refraktometrenizde gölge-çizgisi ayarlamak ve doğru sonucu bulmak yorucudur. Bir analist numunenin spesifikasyonda olduğunu söylerken, diğeri olmadığını söyler. Ayrıca cam prizma üzerindeki çizikler görsel yorumlamayı daha da zorlaştırmaktadır.

 

ÇÖZÜM

J-Serisi Dahili Yansıma Refraktometreleri, Abbe gibi iletilen ışığı değil yansıyan ışığı ölçen çizilmeye karşı dayanıklı yapay safir prizmalar kullanır, bu nedenle karanlık numuneler berrak numuneler kadar kolay ölçülür. Sadece prizmaya bir damla numune koyun, ölçe basın ve uzaklaşın. Gölge çizgisi, manuel dengeleme veya yorumlama yapmaya ihtiyaç yoktur.

 

J47 Refraktometre Seçenekleri ve Aksesuarları

• 3 Brix standardı ile birlikte gelir

 

Yazıcı & Bilgisayar Çıkışı

Günümüzün yüksek düzeyde düzenlenmiş ortamında, birçok kullanıcı basılı ölçüm sonucu veya bilgisayar kaydı tutmaya ihtiyaç duyar.

Bu nedenle, J47 Refraktometre, bir RS232 ve USB bağlantı noktası ile birlikte gelir.

 

 

 

Refraktometre Modellerimiz

J47   |   J57   |    J157   |   J257   |   J357   |   J457   |   Kontakt Lens Refraktometresi

 

Tüm Rudolph Cihazları 20 Yıl Özel Servis Taahhüdüne Sahiptir

Rudolph Research Analytical, kapsamlı bir Önleyici Bakım ve Servis Programları yelpazesi sunar. Rudolph, müşterilerinde kurulu cihazları 20 yıl; çoğu durumda 40 yılı aşkın bir süre çalışır durumda tutarak müşterilerine bağlılığını kanıtlamıştır.

Rudolph, laboratuvar pazar segmentinde en düşük sahip olma maliyetinden birini sunar.

Cihazlarımızı çalışır durumda tutmaya yönelik bu uzun vadeli taahhüt, bir Rudolph cihazının ömür boyu sahip olma maliyetini düşürür. Bu belgenin yayınlandığı tarih itibariyle, başka hiçbir laboratuvar cihazı üreticisi 20 yıl boyunca servis ve teknik destek garantisi vermemektedir.

20 Yıl Servis Garantisinin tamamını görüntüleyin…